Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Polfilin roztwór do wstrzykiwań 20 mg/ml

Znajdź informacje na temat leku

Polfilin roztwór do wstrzykiwań 20 mg/ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Chromanie przestankowe › Stany niedokrwienia mózgu › Utrata słuchu › Zaburzenia czynności ucha wewnętrznego › Zaburzenia krążenia w obrębie gałki ocznej › Zaburzenia słuchu

0.0
Polfilin roztwór do wstrzykiwań 20 mg/ml
Postać leku: roztwór do wstrzykiwań    
Substancja czynna: Pentoxifyllinum    
Lek dostępny na receptę

Lek Polfilin ma postać roztworu do wstrzykiwań. Lek ten podaje się dożylnie. Polfilin ułatwia przepływ krwi w naczyniach włosowatych poprzez zmniejszenie lepkości krwi i zwiększenie elastyczności krwinek czerwonych. Poprawia w ten sposób ukrwienie niedokrwionych narządów, na przykład mózgu, czy kończyn.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Polfilin
- jeśli pacjent ma uczulenie na pentoksyfilinę, pochodne metyloksantyny (kofeina, teofilina, teobromina) lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
- jeśli pacjent przeszedł niedawno zawał mięśnia sercowego lub udar mózgu;
- jeśli pacjent ma krwawienia o znacznym nasileniu lub chorobę z dużym ryzykiem krwotoków;
- jeśli pacjent ma wylew do siatkówki ok...

Kiedy nie stosować leku Polfilin
- jeśli pacjent ma uczulenie na pentoksyfilinę, pochodne metyloksantyny (kofeina, teofilina, teobromina) lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
- jeśli pacjent przeszedł niedawno zawał mięśnia sercowego lub udar mózgu;
- jeśli pacjent ma krwawienia o znacznym nasileniu lub chorobę z dużym ryzykiem krwotoków;
- jeśli pacjent ma wylew do siatkówki oka Ostrzeżenia i środki ostrożności Należy zachować szczególną ostrożność stosując Polfilin u pacjentów:
- z zaawansowaną miażdżycą naczyń wieńcowych i mózgowych, z wysokim ciśnieniem a także z ciężkimi zaburzeniami rytmu serca. Pacjenci z ciężkimi zaburzeniami rytmu serca lub po przebytym zawale mięśnia sercowego powinni być szczególnie starannie monitorowani;
- z dużym ryzykiem nagłego obniżenia ciśnienia krwi;
- u których stwierdzono pewne choroby z autoagresji (toczeń rumieniowaty układowy i kolagenozy mieszane). U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 30 ml/min), należy zmniejszyć dawkę dobową pentoksyfiliny, aby zapobiec kumulacji leku. Dawkę leku należy również zmniejszyć u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby. Inne leki i Polfilin Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Pentoksyfilina może nasilać działanie leków obniżających ciśnienie tętnicze. Podczas jednoczesnego stosowania z teofiliną może wzrosnąć stężenie teofiliny we krwi i tym samym nasilenie działań niepożądanych teofiliny. Doustne leki przeciwzakrzepowe, kumaryna lub pochodne indandionu, heparyna oraz inne leki wpływające na proces krzepnięcia krwi, mogą wzajemnie oddziaływać z pentoksyfiliną. Jednoczesne stosowanie pentoksyfiliny z tymi lekami zwiększa ryzyko krwawienia. W przypadku jednoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych lub insuliny, działanie leków przeciwcukrzycowych może się nasilić i mogą wystąpić reakcje hipoglikemiczne. Ciąża i karmienie piersią W ciąży i w okresie karmienia piersią, gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy porozmawiać z lekarzem. Ciąża Ponieważ brak jest wystarczających danych dotyczących stosowania pentoksyfiliny u kobiet w ciąży, nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży. Karmienie piersią Pentoksyfilina przenika do mleka kobiecego. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn U niektórych pacjentów obserwowano działania niepożądane takie jak zawroty głowy, które mogą ograniczać sprawność psychofizyczną.
W razie wystąpienia takich działań niepożądanych nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

rzadko (występują rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów):
- reakcje nadwrażliwości takie jak świąd, rumień, pokrzywka (pęcherze i świąd);
- zaburzenia rytmu serca (np. przyspieszenie czynności serca);
- zawroty i bóle głowy.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.