Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Oralair 300 IR tabletki 300 IR

Znajdź informacje na temat leku

Oralair 300 IR tabletki 300 IR pokaż opinie (0)

Wskazania: › Alergia

0.0
Oralair 300 IR tabletki 300 IR
Postać leku: tabletki    
Substancja czynna: Wyciąg alergenów z pyłków traw    
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci tabletek podjęzykowych, zawiera wyciąg alergenów. Jego stosowanie ma na celu zwiększenie tolerancji immunologicznej wobec pyłków traw i w ten sposób zmniejszenie objawów uczulenia. Używany przy leczeniu alergii (uczulenie) na pyłki traw, która charakteryzuje się nieżytem nosa (kichanie, cieknący lub swędzący nos, zatkany nos) z lub bez zapalenia spojówek (swędzenie i łzawienie oczu) u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 5 lat.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku

- jeżeli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
- jeżeli pacjent przyjmuje leki beta-adrenolityczne (leki przepisywane w pewnych chorobach serca i układu krwionośnego, jak np. nadciśnienie);
- jeżeli pacjent choruje na ciężką i (lub) niestabilną astmę oskrzelową;
- jeżeli układ immunologiczny pacjenta jest osłabiony lub je...

Kiedy nie stosować leku

- jeżeli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
- jeżeli pacjent przyjmuje leki beta-adrenolityczne (leki przepisywane w pewnych chorobach serca i układu krwionośnego, jak np. nadciśnienie);
- jeżeli pacjent choruje na ciężką i (lub) niestabilną astmę oskrzelową;
- jeżeli układ immunologiczny pacjenta jest osłabiony lub jeżeli pacjent cierpi na inną chorobę układu immunologicznego;
- jeżeli u pacjenta stwierdzono chorobę nowotworową (na przykład raka);
- jeżeli pacjent ma jakikolwiek stan zapalny w ustach.

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem stosowania należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jeżeli u pacjenta będzie wykonany zabieg chirurgiczny w obrębie jamy ustnej lub usunięcie zęba, należy przerwać przyjmowanie leku, aż do całkowitego wygojenia jamy ustnej.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Ocena działań niepożądanych oparta jest na poniższym zakresie częstości występowania:

Bardzo często: dotyczy więcej niż 1 na 10 pacjentów
Często: dotyczy 1 do 10 na 100 pacjentów
Niezbyt często: dotyczy 1 do 10 na 1 000 pacjentów
Rzadko: dotyczy 1 do 10 na 10 000 pacjentów
Bardzo rzadko: dotyczy mniej niż 1 na 10 000 pacjentów
Nieznana: Częstość nie może być określona na podstawie dostępny...

Ocena działań niepożądanych oparta jest na poniższym zakresie częstości występowania:

Bardzo często: dotyczy więcej niż 1 na 10 pacjentów
Często: dotyczy 1 do 10 na 100 pacjentów
Niezbyt często: dotyczy 1 do 10 na 1 000 pacjentów
Rzadko: dotyczy 1 do 10 na 10 000 pacjentów
Bardzo rzadko: dotyczy mniej niż 1 na 10 000 pacjentów
Nieznana: Częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych

Poważne działania niepożądane lub objawy, na które należy zwrócić uwagę i środki, jakie należy podjąć w razie ich wystąpienia:
W bardzo rzadkich przypadkach wystąpić mogą cięższe reakcje alergiczne, takie jak uczucie obrzęku gardła, trudności z przełykaniem czy oddychaniem lub zmiana barwy głosu.

W takiej sytuacji należy natychmiast skontaktować się ze swoim lekarzem. Leczenie zostanie natychmiast przerwane do czasu, gdy lekarz zdecyduje inaczej.

Inne możliwe działania niepożądane

Następujące działania niepożądane zostały zgłoszone przez pacjentów leczonych lekiem w ramach badania klinicznego:

Bardzo często:
Swędzenie jamy ustnej, podrażnienie gardła.

Często: Ból głowy, ogólne uczucie mrowienia lub drętwienia, zapalenie spojówek, swędzenie oczu, swędzenie w uszach, duszność, obrzęk ust i gardła, zatkany nos, wysięk z nosa, suchość gardła, kichanie, uczucie dyskomfortu w nosie, ból górnej części brzucha, nudności, niestrawność, stan zapalny języka, pieczenie języka, opuchnięcie języka, zbieranie się płynu w obrębie języka i ust, powstawanie pęcherzy w jamie ustnej, uczucie mrowienia lub drętwienia w jamie ustnej, ból jamy ustnej, uczucie dyskomfortu lub nieprawidłowe doznania w jamie ustnej, suchość ust, obrzęk twarzy spowodowany nagromadzeniem płynu w skórze, ogólny obrzęk twarzy, swędzenie, pokrzywka, obrzęk i podrażnienie wewnątrz nosa, zmęczenie, uczucie obecności obcego ciała w ustach.

Niezbyt często:
Nieprawidłowe poczucie smaku, swędzenie powiek, zawroty głowy (kręcenie się w głowie), ucisk w gardle, ból w gardle i krtani, podrażnienie krtani, suchość nosa, stan zapalny powodujący ból brzucha lub biegunkę (zapalenie okrężnicy), zapalenie śluzówki jamy ustnej, zapalenie przełyku, zapalenie żołądka, trudności w przełykaniu, nadkwasota żołądka, nadmierne ślinienie się, dyskomfort w jamie brzusznej, biegunka, odbijanie się, obrzęk podniebienia, powstawanie pęcherzy na języku, problemy z językiem, pęcherze warg, poważne reakcje alergiczne powodujące obrzęk twarzy i gardła (obrzęk naczynioruchowy), miejscowe obrzęki, dyskomfort w klatce piersiowej, obrzęk kostek, stóp lub palców dłoni, reakcje alergiczne, lęk.

Działania niepożądane dotyczące dzieci i młodzieży

Następujące działania niepożądane zostały zgłoszone u dzieci i młodzieży, u których stosowano lek w ramach badania klinicznego:

Bardzo często:
Swędzenie jamy ustnej, gromadzenie się płynu w tkance ust.

Często:
Swędzenie oczu, swędzenie w uszach, podrażnienie gardła, zatkany nos, astma, kichanie, uczucie dyskomfortu w nosie, duszność, podrażnienie krtani, ucisk w gardle, opuchnięcie warg, opuchnięcie języka, tworzenie się pęcherzy w ustach, zapalenie błony śluzowej ust, wymioty, suchość i pękanie warg, zapalenie języka, uczucie dyskomfortu w jamie ustnej, alergiczne zapalenie skóry, swędzenie, dyskomfort w klatce piersiowej.

Niezbyt często:
Ból głowy, zwiększony napływ krwi do oczu, uczucie zatkania ucha, uczucie dyskomfortu w uchu, kaszel, wysięk z nosa, zmiana barwy głosu, obrzęk krtani i gardła spowodowany nagromadzeniem się płynu, ból brzucha, ból w górnej części brzucha, nudności, niestrawność, trudności w przełykaniu, zmniejszona wrażliwość jamy ustnej, bolesne przełykanie, ból jamy ustnej, nagromadzenie się płynu w języku, zapalenie skóry, obrzęk wokół ust spowodowany nagromadzeniem się płynu w skórze, bóle wzrostowe, zapalenie nosa i gardła, zapalenie migdałków, zapalenie oskrzeli, grypa, uczucie osłabienia, ból w klatce piersiowej, reakcje alergiczne.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Oralair 300 IR tabletki 300 IR

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku