Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Mobilat żel (0 2 g + 1 g + 2 g)/100 g

Znajdź informacje na temat leku

Mobilat żel (0 2 g + 1 g + 2 g)/100 g pokaż opinie (0)

Wskazania: › Ból okolicy krzyżowo-lędźwiowej › Stany zapalne w chorobach reumatycznych › Stany zapalne występujące podczas choroby zwyrodnieniowej stawów › Zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych.

0.0
Mobilat Ĺźel (0 2 g + 1 g + 2 g)/100 g
Postać leku: żel    
Substancja czynna: Mucopolisaccharidum polisulphatum + Suprarenal extract + Acidum salicylicum    
Lek dostępny bez recepty

Preparat złożony w postaci żelu, zawierający trzy substancje aktywne - kwas salicylowy, wyciąg z kory nadnerczy oraz polisiarczan mukopolisacharydowy. Stosowany miejscowo w leczeniu bólu i stanu zapalnego w pourazowych i miejscowych stanach zapalnych występujących podczas choroby zwyrodnieniowej stawów, w chorobach reumatycznych oraz w przypadku bólu okolicy krzyżowo-lędźwiowej i zmian chorobowych w obrębie tkanek miękkich okołostawowych. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe a dodatkowo także miejscowe działanie przeciwzakrzepowe i regeneracyjne.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Kiedy nie zażywać leku Mobilat
Jeśli u pacjenta występuję nadwrażliwość na substancje czynną lub na którąkolwiek substancje pomocniczą produktu leczniczego.
Jeśli u pacjenta występują: ospa wietrzna, reakcje poszczepienne, grzybicze lub bakteryjne zakażenia skóry, lub inne swoiste zmiany skórne w obszarze podawania leku (np. zmiany gruźlicze, kiła), pacjent powinien poinformować lekarza. Lekarz ...

Kiedy nie zażywać leku Mobilat
Jeśli u pacjenta występuję nadwrażliwość na substancje czynną lub na którąkolwiek substancje pomocniczą produktu leczniczego.
Jeśli u pacjenta występują: ospa wietrzna, reakcje poszczepienne, grzybicze lub bakteryjne zakażenia skóry, lub inne swoiste zmiany skórne w obszarze podawania leku (np. zmiany gruźlicze, kiła), pacjent powinien poinformować lekarza. Lekarz zadecyduje czy u pacjenta można stosować lek Mobilat. O stosowaniu u dzieci zadecyduje lekarz po przeprowadzeniu analizy korzyści do ryzyka. Pacjenci z zaburzoną czynnością nerek: o długotrwałym stosowaniu leku Mobilat zadecyduje lekarz po przeprowadzeniu analizy korzyści do ryzyka.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Mobilat
Należy unikać kontaktu maści Mobilat z otwartymi ranami, oczami i błonami śluzowymi.
Po nałożeniu maści na zmienioną chorobowo skórę należy umyć ręce, chyba, że to ręce są miejscem leczonym.

Stosowanie leku Mobilat z innymi lekami
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.
Kwas salicylowy może zwiększyć wchłanianie innych leków stosowanych miejscowo. Długotrwałe stosowanie leku Mobilat na dużych obszarach skóry może prowadzić do zwiększenia działania toksycznego metotreksolu oraz działania hipoglikemizującego sulfonylomocznika.

Ciąża i karmienie piersią
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Nie jest wskazane stosowanie leku Mobilat na dużych powierzchniach skóry u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią, chyba, że ewentualne korzyści terapeutyczne dla matki przeważają nad ryzykiem dla dziecka.
Kobiety karmiące piersią nie mogą stosować leku Mobilat w okolicy piersi.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Lek Mobilat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Odnotowano miejscowe podrażnienia skóry i uczulenia kontaktowe.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.