Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Ixel 25 kapsułki 25 mg

Znajdź informacje na temat leku

Ixel 25 kapsułki 25 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Choroba afektywna dwubiegunowa - epizody depresyjne › Depresja

0.0
Ixel 25 kapsułki 25 mg
Postać leku: kapsułki    
Substancja czynna: Milnaciprani hydrochloridum    
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci kapsułek, zawiera substancję czynną milnacipran, który należy do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego dwóch monoamin: serotoniny oraz noradrenaliny. Stosowany w leczeniu depresji w przebiegu zaburzeń afektywnych u dorosłych.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

- Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu
- Zaawansowana postać łagodnego przerostu gruczołu krokowego z trudnościami w oddawaniu moczu.

- Należy ostrożnie stosować w niewydolności nerek, u chorych z nadciśnieniem tętniczym i chorobami serca, u chorych z jaskrą z otwartym kątem przesączania.

- Nie stosować u dzieci poniżej 15. roku życia.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Działania niepożądane obserwuje się głównie w czasie pierwszego tygodnia podawania milnacipranu, ustępują w dalszym przebiegu leczenia. Działania te są na ogół łagodne i rzadko powodują konieczność przerwania leczenia.

W czasie badań klinicznych, gdy stosowano milnacipran jako jedyny lek lub w przypadku skojarzenia z innymi lekami psychotropowymi, częściej niż u osób przyjmujących placebo obserw...

Działania niepożądane obserwuje się głównie w czasie pierwszego tygodnia podawania milnacipranu, ustępują w dalszym przebiegu leczenia. Działania te są na ogół łagodne i rzadko powodują konieczność przerwania leczenia.

W czasie badań klinicznych, gdy stosowano milnacipran jako jedyny lek lub w przypadku skojarzenia z innymi lekami psychotropowymi, częściej niż u osób przyjmujących placebo obserwowano następujące objawy: zawroty głowy, nadmierne pocenie, lęk, uderzenia gorąca, zaburzenia oddawania moczu.

Do mniej często stwierdzanych objawów niepożądanych należą: nudności, wymioty, suchość w ustach, zaparcia, kołatanie serca. W rzadkich przypadkach wystąpić mogą następujące działania niepożądane: zespół serotoninowy, gdy stosowano leczenie skojarzone z innymi lekami, umiarkowane zwiększenie aktywności aminotransferaz nie mające znaczenia klinicznego. Ponadto, niektóre objawy niepożądane wynikają z samej depresji: usunięcie zahamowania psychoruchowego zwiększające ryzyko samobójstwa, zmiana fazy choroby z depresyjnej na maniakalną, wystąpienie zespołu majaczeniowego u chorych z zaburzeniami psychotycznymi, objawy lęku napadowego (w połączeniu z lekami przeciwdepresyjnymi o działaniu psychostymulującym).

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość