Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Duphalac roztwór doustny 667 mg/ml

Znajdź informacje na temat leku

Duphalac roztwór doustny 667 mg/ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Encefalopatia wątrobowa › Zaparcia

0.0
Duphalac roztwĂłr doustny 667 mg/ml
Postać leku: roztwór doustny    
Substancja czynna: Lactulosum    
Lek dostępny bez recepty

Lek Duphalac ma postać roztworu do stosowania doustnego. Lek Duphalac ma działanie przeczyszczające. Lek ten jest stosowany w leczeniu zaparć. Służy także do zmiękczania stolca ze względów medycznych. Lek stosuje się ponadto w leczeniu i zapobieganiu śpiączce wątrobowej lub stanom przedśpiączkowym.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Lek Duphalac jest przeciwwskazany w przypadku:
- nadwrażliwości na laktulozę lub którykolwiek ze składników leku, - galaktozemii, - niedrożności jelit.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane


Na początku leczenia mogą występować wzdęcia, które na ogół ustępują po kilku dniach ciągłego stosowania leku. W razie stosowania dawek większych niż zalecane może pojawić się ból brzucha i biegunka. W takim przypadku należy zmniejszyć dawkowanie.
Podczas długotrwałego stosowania dużych dawek (na ogół używanych wyłącznie w leczeniu encefalopatii wątrobowej), w wyniku biegunki może dojść do zabur...


Na początku leczenia mogą występować wzdęcia, które na ogół ustępują po kilku dniach ciągłego stosowania leku. W razie stosowania dawek większych niż zalecane może pojawić się ból brzucha i biegunka. W takim przypadku należy zmniejszyć dawkowanie.
Podczas długotrwałego stosowania dużych dawek (na ogół używanych wyłącznie w leczeniu encefalopatii wątrobowej), w wyniku biegunki może dojść do zaburzeń równowagi elektrolitowej.
Zaburzenia żołądka i jelit
Wzdęcia, bóle brzucha, nudności i wymioty. W przypadku stosowania zbyt dużych dawek - biegunka.
Badania dodatkowe
Zaburzenia równowagi elektrolitowej w wyniku biegunki.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość