Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Diklofenak LGO żel 10 mg/g

Znajdź informacje na temat leku

Diklofenak LGO żel 10 mg/g pokaż opinie (0)

Wskazania: › Ból pleców › Pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów › Zapalenie stawów › Zapalenie tkanek miękkich

0.0
Diklofenak LGO Ĺźel 10 mg/g
Postać leku: żel    
Substancja czynna: Diclofenacum natricum    
Lek dostępny bez recepty

Lek Diklofenak LGO ma postać żelu do stosowania miejscowego na skórę. Lek ten działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Diklofenak LGO w żelu wykazuje również właściwości kojące i chłodzące. Lek Diklofenak LGO leczy pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów. Lek stosuje się w leczeniu bólów pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich oraz ograniczonych i łagodnych zapaleń stawów.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Lek Diklofenak LGO leczy pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów. Lek stosuje się w leczeniu bólów pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich oraz ograniczonych i łagodnych zapaleń stawów.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane



Działania niepożądane obejmują łagodne i przemijające objawy skórne w miejscu zastosowania. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje uczuleniowe.
W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych objawów, które mogą być objawami uczulenia, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.

Działania niepożądane uszeregowano według częstości występowania...



Działania niepożądane obejmują łagodne i przemijające objawy skórne w miejscu zastosowania. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje uczuleniowe.
W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych objawów, które mogą być objawami uczulenia, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.

Działania niepożądane uszeregowano według częstości występowania, stosując następujące określenia:
- często (u więcej niż 1 na 100 pacjentów, ale u mniej niż 1 na 10 pacjentów).
- rzadko (u więcej niż u 1 na 10 000 pacjentów, ale u mniej niż 1 na 1 000 pacjentów).
- bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 leczonych pacjentów).

Często: wysypka, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry)
Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry
Bardzo rzadko: wysypka grudkowata, nadwrażliwość, obrzęk, astma, reakcje nadwrażliwości na światło (objawami nadwrażliwości są oparzenia słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami)

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość