Strona g³ówna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Aerrane p³yn do anestezji wziewnej 1

Znajd¼ informacje na temat leku

Aerrane p³yn do anestezji wziewnej 1 poka¿ opinie (0)

Wskazania: › Znieczulenie ogólne

0.0
Aerrane płyn do anestezji wziewnej 1
Postaæ leku: p³yn do anestezji wziewnej    
Substancja czynna: Isofluranum    
Lek stosowany wy³±cznie w leczeniu zamkniêtym

Lek Aerrane jest stosowany jest w chirurgii do znieczulenia ogólnego (czyli popularnie nazywanej narkozy). Jest to wziewny lek znieczulaj±cy (podawany pacjentowi jako para przeznaczona do wdychania). Lek wprowadza pacjenta w g³êboki sen bez odczuwania bólu. Jest stosowany równie¿ do podtrzymania g³êbokiego snu bez odczuwania bólu, w trakcie którego u pacjenta mo¿na przeprowadzaæ operacje chirurgiczne. Jest lekiem przeznaczonym do lecznictwa zamkniêtego, co oznacza ¿e mo¿e byæ stosowany tylko przez personel szpitali. Lek Aerrane s³u¿y do znieczulenia ogólnego (narkozy). Leku u¿ywa siê do operacji chirurgicznych.

Przed zastosowaniem leku nale¿y zapoznaæ siê z tre¶ci± do³±czonej do niego ulotki, poniewa¿ zawiera ona informacje wa¿ne dla pacjenta. Nale¿y zachowaæ ulotkê, aby w razie potrzeby móc j± ponownie przeczytaæ. Nale¿y zwróciæ siê do lekarza, farmaceuty lub pielêgniarki w razie jakichkolwiek w±tpliwo¶ci dotycz±cych stosowania leku. Lek ten przepisano ¶ci¶le okre¶lonej osobie. Nie nale¿y go przekazywaæ innym. Lek mo¿e zaszkodziæ innej osobie, nawet je¶li objawy tej choroby s± takie same. Lek stosowany wy³±cznie w leczeniu zamkniêtym.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosowaæ leku Aerrane:
- je¶li pacjent ma uczulenie (nadwra¿liwo¶æ) na izofluran lub inne wziewne leki znieczulaj±ce takie jak desfluran, sewofluran, halotan i enfluran;
- je¶li u pacjenta lub u którego¶ z jego krewnych wystêpuje hipertermia z³o¶liwa. Hipertermia z³o¶liwa wystêpuje, gdy u pacjenta nagle dochodzi do niebezpiecznego zwiêkszenia temperatury cia³a w trakcie operacji lub wkró...

Kiedy nie stosowaæ leku Aerrane:
- je¶li pacjent ma uczulenie (nadwra¿liwo¶æ) na izofluran lub inne wziewne leki znieczulaj±ce takie jak desfluran, sewofluran, halotan i enfluran;
- je¶li u pacjenta lub u którego¶ z jego krewnych wystêpuje hipertermia z³o¶liwa. Hipertermia z³o¶liwa wystêpuje, gdy u pacjenta nagle dochodzi do niebezpiecznego zwiêkszenia temperatury cia³a w trakcie operacji lub wkrótce po niej;
- je¶li w przesz³o¶ci u pacjenta znieczulonego lekiem Aerrane lub innym wziewnym lekiem znieczulaj±cym (np. desfluran, sewofluran, halotan) wyst±pi³y:
+ problemy z w±trob±,
+ ¿ó³taczka (za¿ó³cenie skóry i bia³ka oka),
+ gor±czka z niewyja¶nionej przyczyny,
+ zwiêkszona liczba bia³ych krwinek - leukocytów (leukocytoza),
+ zwiêkszona liczba okre¶lonego rodzaju bia³ych krwinek - eozynofilów (eozynofilia).

Nie wolno podawaæ leku Aerrane podczas operacji przeprowadzanych u kobiet w ci±¿y, w trakcie porodu i bezpo¶rednio po porodzie. Lek Aerrane mo¿e byæ jednak stosowany w ciêciu cesarskim.

Lek Aerrane nie powinien byæ stosowany podczas zabiegów stomatologicznych poza szpitalem lub jednostkami ambulatoryjnymi.

Przed rozpoczêciem stosowania leku, nale¿y poinformowaæ lekarza o wszelkich alergiach i nadwra¿liwo¶ciach na ró¿ne substancje. Nale¿y powiedzieæ lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, równie¿ tych, które wydawane s± bez recepty.

Poka¿ ca³o¶æ

Dzia³ania niepo¿±dane



Wiêkszo¶æ dzia³añ niepo¿±danych ma nasilenie ³agodne do umiarkowanego i wystêpuje przez krótki czas, ale mog± równie¿ wyst±piæ pewne ciê¿kie dzia³ania niepo¿±dane.

Nale¿y jak najszybciej poinformowaæ lekarza, pielêgniarkê lub farmaceutê, je¶li wyst±pi którykolwiek z poni¿szych dzia³añ niepo¿±danych, które mog± byæ ciê¿kie.

Najczê¶ciej zg³aszane dzia³ania niepo¿±dane (czêsto¶æ nieznana, tj. nie...



Wiêkszo¶æ dzia³añ niepo¿±danych ma nasilenie ³agodne do umiarkowanego i wystêpuje przez krótki czas, ale mog± równie¿ wyst±piæ pewne ciê¿kie dzia³ania niepo¿±dane.

Nale¿y jak najszybciej poinformowaæ lekarza, pielêgniarkê lub farmaceutê, je¶li wyst±pi którykolwiek z poni¿szych dzia³añ niepo¿±danych, które mog± byæ ciê¿kie.

Najczê¶ciej zg³aszane dzia³ania niepo¿±dane (czêsto¶æ nieznana, tj. nie mo¿e byæ okre¶lona na podstawie dostêpnych danych):
- reakcje anafilaktyczne,
- nadwra¿liwo¶æ,
- kontaktowe zapalenie skóry,
- obrzêk twarzy,
- wysypka,
- zwiêkszenie stê¿enia glukozy lub potasu we krwi,
- pobudzenie,
- majaczenie
- zmiany nastroju, czasami skrajne,
- zaburzenia rytmu serca,
- drgawki,
- upo¶ledzenie umys³owe,
- niedoci¶nienie têtnicze,
- krwotok (niekontrolowane krwawienie),
- uszkodzenie w±troby (martwica w±troby) lub nieprawid³owe jej funkcjonowanie (uszkodzenie w±trobowokomórkowe),
- nudno¶ci i wymioty,
- powolny, p³ytki oddech (depresja oddechowa), duszno¶æ, ¶wiszcz±cy oddech,
- uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej,
- skurcz oskrzeli, skurcz krtani, co powoduje trudno¶ci w oddychaniu,
- zwiêkszenie ilo¶ci bia³ych krwinek,
- nieprawid³owe stê¿enia pewnych substancji we krwi (zwiêkszenie stê¿enia bilirubiny we krwi, zwiêkszenie stê¿enia kreatyniny we krwi, zmniejszenie stê¿enia mocznika we krwi, zmniejszenie stê¿enia cholesterolu),
- zwiêkszenie aktywno¶ci enzymów w±trobowych,
- zwiêkszenie stê¿enia fluoru (powsta³ego w wyniku rozpadu izofluranu) lub tlenku wêgla we krwi,
- zwiêkszona temperatura cia³a, uczucie zimna lub dreszcze,
- czasowe zaprzestanie pracy miê¶ni jelit (niedro¿no¶æ jelit), powoduj±ce dyskomfort, wzdêcia oraz wymioty,
- nieprawid³owe wyniki badania EEG (elektroencefalogramu).

Je¶li nasili siê którykolwiek z objawów niepo¿±danych lub wyst±pi± jakiekolwiek objawy niepo¿±dane, w tym niewymienione w ulotce, nale¿y powiedzieæ o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielêgniarce.

Poka¿ ca³o¶æ

Opinie o Aerrane p³yn do anestezji wziewnej 1

Dodaj opiniê

Sortuj wed³ug daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie doda³ opinii dla tego leku