Strona głównaZdrowieNowoczesne usługi medyczne w programach assistance strona 3 / 3

Nowoczesne usługi medyczne w programach assistance

strona 3 / 3

Nowoczesne usługi medyczne w programach assistance [© Christopher Nuzzaco - Fotolia.com]
Rosnące oczekiwania pacjentów dotyczące opieki medycznej, w powiązaniu ze zwiększającą się mobilnością społeczeństwa, przyczyniają się do zanikania granic pomiędzy poszczególnymi krajami, w których można otrzymać pomoc medyczną.

Priorytetem pacjentów staje się profesjonalizm, wiedza i doświadczenie lekarzy specjalistów oraz możliwość dostępu do najnowocześniejszego sprzętu medycznego – niezależnie od kraju, z którego czynniki te pochodzą. Wspomniane już badanie przeprowadzone m. in. przez CSA, Cercle Santé Société ujawniło, że dwie trzecie mieszkańców Europy byłoby gotowych do wyjazdu za granicę, jeżeli umożliwiłoby im to poddanie się leczeniu przy użyciu zaawansowanego technologicznie sprzętu medycznego niedostępnego w ich własnym kraju. Najbardziej skłonne do takich podróży okazały się osoby przed 39 rokiem życia, przy czym nieco częściej byli to mężczyźni (78%) niż kobiety (73%). Większość osób biorących udział w badaniu (61%) przychylnie oceniła także przyjmowanie pacjentów z zagranicy przez placówki medyczne w ich kraju. Spośród państw europejskich najbardziej otwarci pod tym względem okazali się Włosi oraz Francuzi – 7 na 10 obywateli tych krajów nie miało nic przeciwko temu, by leczyli się u nich goście z zagranicy. Zdaniem Europejczyków poziom kwalifikacji i wykształcenia lekarzy w Europie i poza nią kształtuje się przy tym na porównywalnym poziomie.

Druga Opinia Medyczna jest usługą telemedyczną. Polega na możliwości skonsultowania diagnozy wystawionej pacjentowi w jego rodzimym kraju z opinią światowej sławy specjalistów w danej dziedzinie medycyny. Przypadki konsultowane w ramach Drugiej Opinii Medycznej dotyczą przede wszystkich najpoważniejszych chorób, takich jak m.in. nowotwory, porażenie mózgowe, stwardnienie rozsiane itp., w których o życiu pacjenta może decydować dostęp do najnowszych osiągnięć medycyny oraz wiedza doświadczonych lekarzy-specjalistów.

W ramach usługi pełna dokumentacja medyczna pacjenta zostaje przetłumaczona oraz przesłana do odpowiedniej kliniki medycznej – najczęściej w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji lub we Włoszech. Informacja zwrotna w postaci powtórnej diagnozy lekarskiej – czyli właśnie tzw. Drugiej Opinii Medycznej – po ponownym przetłumaczeniu zostaje dostarczona do klienta.
Strony : 1 2 3
 

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy