Strona głównaZdrowieAloes dla zdrowia i urody strona 2 / 2

Aloes dla zdrowia i urody

strona 2 / 2

Aloes dla zdrowia i urody [© Unclesam - Fotolia.com]
Aloes występuje na obszarach położonych w trudnych warunkach klimatycznych, jednak nawet podczas długich okresów suszy zawsze wygląda zdrowo i pięknie. Podobnie działa na naszą skórę, pozwalając jej zachować dobrą kondycję i zachwycający wygląd.

Sok z Aloesu przynosi szczególną ulgę wysuszonej i wrażliwej skórze, ponieważ wchłania się cztery razy szybciej niż woda oraz posiada substancje utrzymujące poziom nawilżenia przez bardzo długi czas. Dodatkowo poprawia ukrwienie skóry, wzmacnia naczynka krwionośne i zapobiega ich pękaniu, a także służy jako naturalny, antybakteryjny dezodorant.

Sok aloesowy posiada niezwykłą właściwość pochłaniania części ultrafioletowego promieniowania, co czyni go naturalnym filtrem. Roślina ta jest też antidotum na podrażnienia skóry spowodowane promieniami słonecznymi i nadmiernym opalaniem. Dzięki zawartym w miąższu aloesu organicznym związkom i antybakteryjnym składnikom, takim jak acemannan, glikozydy, czy lupelol, aloes wpływa ochronnie, kojąco i przeciwzapalnie na skórę. Jednocześnie sok aloesowy doskonale nawilża skórę i spowalnia jej starzenie się, więc warto o nim pomyśleć, gdy planujemy leniwe popołudnie na plaży.

Sok z Aloesu sprawdza się także w przypadkach infekcji skóry, grzybic, drożdżyc, egzem, czyraków, trudno gojących się ran oraz odmrożeń. Niszczy bakterie i chorobotwórcze grzyby, pobudza przyrost komórkowy, zmniejsza ból i obrzęki, hamuje krwawienie i znacznie przyspiesza proces gojenia.

Dawkowanie: Sok z aloesu można przyjmować doustnie – 50 ml (5 łyżek) dziennie. Można tę dawkę podzielić na 2 lub 3 porcje i pić rano, w południe i wieczorem – najlepiej na 1 godzinę przed posiłkiem. W specyficznych przypadkach można stosować sok z aloesu bezpośrednio na skórę.
Strony : 1 2
 

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy