Strona głównaZdrowieZobacz, co niszczy twoje stawy

Zobacz, co niszczy twoje stawy

Zadbaj o stawy już teraz, bo z każdym kolejnym rokiem mogą ulegać osłabieniu i sprawiać ból oraz kłopoty z mobilnością.
Niektóre sytuacje po prostu się zdarzają (np. wypadki), inne zależą od nas. Warto więc unikać tych, które pogłębiają problemy ze stawami.
Trzeba pamiętać, że stawy zmagają się ze znacznym naciskiem. Nie da się całkowicie uniknąć ich zużycia, które pogłębia się wraz z wiekiem, niemniej jednak można zadbać, by szkody były jak najmniejsze.

Jakkolwiek nie jest jasne, co dokładnie powoduje reumatoidalne zapalenie stawów, przyczyny są znane. Zwyrodnienia dotykają głównie osoby starsze, ale mogą też dotyczyć ludzi młodych. Zobacz, czego unikać, by chronić stawy.

© JPC-PROD - Fotolia.com


 
Strony : 1 2 3 4 5 6

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 21:51:42, 31-07-2019 ewaradecka

  Dobrze, że o tym piszecie. Należy pamiętać również o diecie, niestety z pożywie-niem nie dostarczamy organizmowi wszystkich potrzebnych składników i należy wspomagać się naturalnymi preparatami. Mnie bardzo pomogła suplementacja wysoką dawką omegi 3 oraz zażywanie roślinnego preparatu Reumpapai.
 • 17:46:03, 07-08-2019 senior66

  proponuję poczytanie pod podanym niżej linkiem. Chodzi o to, że fluorochinolony powodują degradacje kolagenu, także w kręgosłupie w wyniku czego odczuwany jest ból (jak u mej żony). Po 2 latach "śledzenia" choroby, żona stwierdza, że 3 na 4 osoby (starsze) które np "kustykają" były poddane leczeniu Ciproneksem (Fluorochinolonami), tylko minął spory czas i nie kojarzą z Cipro ...
  http://www.klub.senior.pl/choroby-ba...post1329600753
  ... zobacz więcej
 • 16:41:43, 11-09-2019 euraka

  Dobre działanie na stawy wykazuje olej konopny https://konopnysklep.com.pl/smartblo...j-konopny.html
  I jest to udowodnione naukowo. Kiedyś olej ten był stosowany powszechnie, potem o nim zapomniano jednak ostatnio wraca do łask. Badania dowodzą, że związki, które zawiera olejek pozytywnie oddziałują na zdrowie i kondycję skóry, pomagają m.in. odżywiać i regenerować schorowaną skórę oraz skutecznie wzmacniają procesy ochronne i przeciwzapalne skóry. Pomagają w leczeniu ran, stłuczeń i obrzęków jak również zwalczaniu wielu chorób skórnych jak azs czy na przykład łuszczyca.
  ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Akademia Pełni Życia
 • Poradnik-zdrowia.pl
 • Pola Nadziei
 • Kosciol.pl
 • Oferty pracy