Strona głównaZdrowieWstań, by zmniejszyć obwód w talii i zwiększyć poziom dobrego cholesterolu

Wstań, by zmniejszyć obwód w talii i zwiększyć poziom dobrego cholesterolu

Masz siedzącą pracę lub prowadzisz taki styl życia? Odciążaj swoje krzesło lub kanapę co jakiś czas, a możesz liczyć na lepszą talię i zdrowsze serce.
Robienie sobie wielu przerw w od siedzenia jest polecane. Powinno się co jakiś czas przechadzać po pomieszczeniu, zrobić kilka przysiadów, czy też potraktować rozmowę telefoniczną jako okazję do zachowania przez czas jej trwania pozycji stojącej. To wszystko przyda istotnych korzyści prozdrowotnych, zapewniają uczeni.

Jakkolwiek znane są już zależności między siedzącym trybem życia a problemami zdrowotnymi, teraz uczeni dostarczają kolejnych dowodów na zgubny wpływ zbyt długiego siedzenia.

Eksperci odkryli, że siedzenie przez dłuższy czas powoduje większy obwód talii i niższy poziom dobrego cholesterolu - HDL.

W trzyletnim badaniu wzięło udział 4 757 osoby. Uczestnicy nosili urządzenie monitorujące ich aktywność - siedzenie, stanie, ogólnie rzecz biorąc ruch. Wykonywano pomiary obwodu talii, ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu i tłuszczów we krwi. Uczeni wzięli pod uwagę statystyczne różnice społeczno-demograficzne i te dotyczące stylu życia i okazało się, że osoby spędzające najwięcej czasu siedząc i nie zmieniając tej pozycji były najbardziej narażone na dodatkowe centymetry w talii i mniejszą ilość HDL.

Wyniki badań opublikowano w The European Heart Journal

Przeczytaj także


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 14:21:02, 13-01-2011 elzbietab44

    Z tego artykułu dowiedziałam się o roli ruchu,a co z wapniem kóry jest w tyyule?Czy ktoś kontroluje co jest wypisywane.
  • 13:42:27, 14-01-2011 Opcja

    rola ruchu niezastąpiona
  • 16:48:26, 14-01-2011 elzbietab44

    Przepraszam za komentarz ale żle przeczytałam tytuł,Widocznie byłam nie przytomna.
  • 01:25:39, 30-01-2011 Eliza2

    Nigdy nie powrócimy do dziewczęcej figury, skóry bez zmarszczek, świetnej pamięci, pełnionej ważnej funkcji zawodowej...tylko czy warto wciąż o tym myśleć? Wiek dojrzały ma też swoje piękno. Czy nie lepiej skupiac się na planowaniu przyszłości i trosce o piękno duszy? Starsza pani ubrana jak nastolatka, nawet jak ma nienaganną figurę po prostu śmieszy.
  • 07:54:33, 30-01-2011 helena62

    Witajcie, masz rację nie powrocimy ale...ruch naprawdę pomaga, nieraz tego doświadczylam, pozdrawiam
  • 10:18:10, 30-01-2011 grasja

    Witam! Tez wierzę,że ruch na swierzym powietrzu i ćwiczenia to jak balsam dla duszy i ciała. Poza tym, lekka dieta i uśmiech....
  • 13:10:43, 30-01-2011 olena

    Wiosna nas wyciągnie w plener. Zimą po śliskich chodnikach, zwianych śniegiem drogach to już nie ja.
  • 13:16:46, 30-01-2011 olena

    Cytat:
    Eliza2
    . Czy nie lepiej skupiac się na planowaniu przyszłości i trosce o piękno duszy? Starsza pani ubrana jak nastolatka, nawet jak ma nienaganną figurę po prostu śmieszy.
    Na tę okoliczność powstało nawet określenie "dzidzia piernik", ale nie pamiętam, kto go użył pierwszy raz. Czy aby nie aktorka o aktorce?
  • 17:08:25, 30-01-2011 Irena13

    Oleno - rozbawiłaś mię do łez - mam taki okaz "dzidzi" w najbliższym otoczeniu. Pozdrawiam.
  • 19:06:44, 30-01-2011 Eliza2

    Co do kontrolowania tytułów wątków też mam czasem wątpliwości. Młode i szczupłe dziewczyny mają czasem wysoki poziom HDL, LDL i trójglicerydów, a starsze panie o rubensowskich kształtach mogą mieć idealne wyniki cholesterolu. Jego poziom to także uwarunkowania genetyczne, nie tylko masa ciała i prowadzony tryb życia. Poza tym wystarczy, że spożywaliśmy posiłek wysokoenergetyczny tuż przed badaniem krwi a wyniki nie będą miarodajne. Czy ktoś kto akurat przeszedł na ścisłą dietę będzie miał je wiarygodne? Szczerze wątpię. Sądzę, że powinniśmy mieć nawyki badań profilaktycznych, wtedy można śledzić zachowania swego organizmu w czasie.
    ... zobacz więcej

Strony : 1 2 nastepna »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Aktywni 50+
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy