Strona głównaZdrowieWskazówki zdrowotne dla leniwych

Wskazówki zdrowotne dla leniwych

Dbanie o zdrowie i dobra figurę może się czasem wydawać naprawdę ciężką harówką. Mamy coraz więcej wiedzy o tym, jak funkcjonuje organizm i co robić, by zwiększać jego efektywność oraz chronić się przed rozmaitymi dolegliwościami. Nikt jednak nie chce, by dbanie o zdrowie wymagało ciągłych wyrzeczeń, stałej kontroli i poczucia uciążliwości w związku z „reżimowym" stylem życia. Jednakże ci, którzy nie chcą podporządkowywać się żelaznej dyscyplinie prozdrowotnej, także mogą siebie zadbać.
Ćwiczenia podczas oglądania telewizji

© fotofac - Fotolia.comPrzesiadywanie na kanapie przed może być najszybszym sposobem na zyskanie ponadmiarowych kilogramów. Nie trzeba wpadać w rozpacz. Czemu nie poćwiczyć w trakcie ulubionego serialu, a tym bardziej podczas reklam? Aby wzmocnić swoją kondycję podczas oglądania telewizji, spróbuj podejmować rutynowy mini trening w czasie każdej przerwy reklamowej. Złotą zasadą jest po prostu wykorzystywanie każdej okazji do poruszania się, badania sugeruje, że łagodne ćwiczenia wykonywane w trakcie oglądania TV mogą spalić do 350 dodatkowych kalorii dziennie.

Zwierzak w domu = lepsza kondycja fizyczna


© Daria Filiminova - Fotolia.comJeśli zastanawiasz się nad zaopiekowaniem się psem lub kotem, nie wahaj się dłużej. Badania wykazały, że cieszą się lepszym zdrowiem mentalnym i fizycznym - cechuje ich m. in. niższe ciśnienie i lepsze radzenie sobie w sytuacjach stresowych, Dlaczego tak się dzieje? Opieka nad zwierzętami wymaga większej aktywności i zapobiega poczuciu osamotnienia, które sprzyja rozwojowi różnych chorób.

Samodzielnie przygotowane posiłki lepiej smakują


© auremar - Fotolia.comI są zdrowsze. Powszechnie wiadomo, że jedzenie świeżych, domowych posiłków jest dobre, ale wielu ludzi jest zbyt zmęczonych, żeby po ciężkim dniu pracy spędzać wieczory w kuchni. Nie warto jednak sięgać po gotowe dania, można przygotować posiłki w większych partiach w weekend i zamrozić je, by zawsze mieć coś „na podorędziu".
 
Strony : 1 2

Przeczytaj także


Choroba Alzheimera - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Choroba Alzheimera jest postępującym schorzeniem neurodegeneracyjnym ośrodkowego układu nerwowego, prowadzącym do stanów otępiennych, utraty pamięci, zdolności kognitywnych czy pogorszenia się oceny sytuacji. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Kobiety.net.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy