Strona głównaZdrowieŚmiej się do rozpuku. Dzięki temu schudniesz

Śmiej się do rozpuku. Dzięki temu schudniesz

Śmiej się - długo i głośno, to poprawia nastrój i sprzyja lepszemu krążeniu krwi, a także pomaga w odchudzaniu, bo spala dużo kalorii.
Śmiej się do rozpuku. Dzięki temu schudniesz [© WavebreakMediaMicro - Fotolia.com] można uznać wręcz za ćwiczenie, bo powoduje, że tracimy dużo energii. Co ważne, taki chętnie powtórzymy, bo jest postrzegany jako bardzo przyjemny...

Jeśli często się śmiejesz, dbasz o swoje serce (poprawiasz pracę ) i możesz ułatwić sobie proces . Brytyjscy uczeni stworzyli projekt badawczy „Comedy Research Project", w ramach którego analizowali korzyści z oglądania komedii. Ustalili, że długi i intensywny śmiech może spalić do 120 kalorii w ciągu godziny.

Informacje o tym, że śmiech silnie na nas oddziałuje, nie są nowe. Wpływ ten zgłębia dyscyplina zwana gelotologią (gr. gelos - śmiech). Terapia śmiechem daje dobe efekty w zakresie osłabiania , zmniejszania konfliktów, łagodzenia napięć emocjonalnych.

W ramach badań uczeni przeanalizowali skutki oglądania sit-comów i odkryli, że śmiech pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy i - jeśli jest dość intensywny - sprzyja .

Autorzy zidentyfikowali kilka różnych rodzajów śmiechu, które w różny sposób wpływają na masę ciała. Najsilniejszy skutek daje głośna spontaniczna wesołość - intensywna, mimowolna i niekontrolowana, wtedy pozwala na spalenie największej ilosci kalorii. Potem jest „śmiech do rozpuku", także głośny i dość długi. Najmniej energii zaś tracimy lekko chichocząc.

Ustalono, że odpowiednia ilość śmiechu w ciągu dnia może powodować utratę energii stanowiącą ekwiwalent straty kalorycznej poprzez trening.

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć