Strona głównaZdrowieSkąd to zmęczenie? Pięć przyczyn, których możesz się nie domyślać

Skąd to zmęczenie? Pięć przyczyn, których możesz się nie domyślać

Śpisz mniej więcej tę samą liczbę godzin i nie zmieniasz stylu życia, a odczuwasz zmęczenie? Przyczyn tego może być kilka - od chorób poprzez złą dietę po czynniki zewnętrzne. Niektóre powody mogą być zaskakujące. Przejrzyj poniższą listę, a może odkryjesz tajemnicę ciągłego niewysypiania się.
Kolory w sypialni
© bmak - Fotolia.com
Barwy otoczenia wpływają na jakość i długość snu. Dobremu odpoczynkowi sprzyja np. kolor niebieski. Jak wyjaśnia Chris Idzikowski, ekspert ds. snu z Edinburgh Sleep Centre, „w siatkówce naszych oczu znajdują się wyspecjalizowane receptory zwane komórkami zwojowymi, które są najbardziej wrażliwe na kolor niebieski. Receptory te dostarczają informacji do obszaru głęboko w mózgu, który kontroluje 24-godzinny rytm i wpływa na sposób działania i samopoczucia w ciągu dnia. Interakcja pomiędzy światłem, snem i stanem czuwania jest niezwykle ważna".
 
Strony : 1 2 3 4 5

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kobiety.net.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X