Strona głównaZdrowieSkąd to zmęczenie? Pięć przyczyn, których możesz się nie domyślać

Skąd to zmęczenie? Pięć przyczyn, których możesz się nie domyślać

Śpisz mniej więcej tę samą liczbę godzin i nie zmieniasz stylu życia, a odczuwasz zmęczenie? Przyczyn tego może być kilka - od chorób poprzez złą dietę po czynniki zewnętrzne. Niektóre powody mogą być zaskakujące. Przejrzyj poniższą listę, a może odkryjesz tajemnicę ciągłego niewysypiania się.
Kolory w sypialni
© bmak - Fotolia.com
Barwy otoczenia wpływają na jakość i długość snu. Dobremu odpoczynkowi sprzyja np. kolor niebieski. Jak wyjaśnia Chris Idzikowski, ekspert ds. snu z Edinburgh Sleep Centre, „w siatkówce naszych oczu znajdują się wyspecjalizowane receptory zwane komórkami zwojowymi, które są najbardziej wrażliwe na kolor niebieski. Receptory te dostarczają informacji do obszaru głęboko w mózgu, który kontroluje 24-godzinny rytm i wpływa na sposób działania i samopoczucia w ciągu dnia. Interakcja pomiędzy światłem, snem i stanem czuwania jest niezwykle ważna".
 
Strony : 1 2 3 4 5

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Pola Nadziei
  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy