Strona głównaZdrowieProsty i skuteczny sposób na schudnięcie - picie wody przed posiłkami

Prosty i skuteczny sposób na schudnięcie - picie wody przed posiłkami

Na pół godziny przed jedzeniem głównych posiłków warto wypić 500 ml wody - dzięki temu można pomóc sobie zmniejszyć wagę, mówią uczeni z Uniwersytetu w Birmingham.
Prosty i skuteczny sposób na schudnięcie - picie wody przed posiłkami [© winston - Fotolia.com] Tak prosta czynność jak regularne pomiędzy posiłkami może istotnie wpłynąć na zmniejszenie wagi, mówią brytyjscy uczeni.
W badaniach wzięło udział ponad 80 osób otyłych, których postępy w prcocesie monitorowano przez 12 tygodni.

Każdy uczestnik odbył konsultacje na temat kontroli wagi, w ramach których doradzano w jaki sposób zmienić styl życia i poprawić dietę oraz wprowadzić do codziennej rutyny .

Czterdzieści jeden osób miało na pół godziny przed jedzeniem wypić pół litra wody, a czterdziestu trzech uczestników - wyobrazić sobie przed posiłkiem, że ich żołądek jest pełny. Okazało się, że soby z pierwszej grupy schudły średnio o 1,3 kg więcej.

Ci, którzy regularnie przez cały okres badania pili wodę przed posiłkami, stracili przeciętnie 4,3 kg w ciągu 12 tygodni, natomiast osoby, które uczyniły to raz, albo wcale tego nie robiły, mogły liczyć na zmniejszenie wagi jedynie o 0,8 kg.

- Piękno tego odkrycia leży w jego prostocie. Wystarczy pić po pół litra wody trzy razy dziennie przed głównymi posiłkami, a można zmniejszyć masę ciała - mówi Helen Parretti University of Birmingham. - W połączeniu z krótkimi instrukcjami jak zwiększyć ilość aktywności fizycznej i zmienić dietę na zdrowszą, może to pomóc ludziom w dodatkowej utracie kilgramów w umiarkowanym i zdrowym tempie - dodaje Parretti.

Co istotne, uczestnicy pili wodę z kranu i mieli unikać wody gazowanej, czy napojów energetyzujących.

- Utrata kilku dodatkowych kilogramów w ciągu roku mogą być znacząca dla danego człowieka, a picie wody stanowi łatwy sposób na uzyskanie tego. Ten prosty komunikat ma potencjał bycia prawdziwym wkładem w zdrowie publiczne - mówi Parretti.

Wyniki badań przedstawiono w magazynie Obesity.

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy