Strona głównaZdrowieProblemy z erekcją mogą być sygnałem choroby serca

Problemy z erekcją mogą być sygnałem choroby serca

W obliczu rosnących braków pracowników z odpowiednia wiedzą i umiejętnościami, nowozelandzcy pracodawcy muszą zachęcać starszych pracowników do kontynuowania aktywności zawodowej - dowodzą przedstawiciele rządu.
Szczupli mężczyźni w średnim wieku są w grupie niskiego ryzyka, że rozwinie się u nich choroba serca, ale jeżeli mają problemy z erekcją może to być wczesnym sygnałem o zbliżających się problemach z sercem. Nowe badania pokazują, że problemy z erekcją są związane z syndromem, który jest zwiastunem chorób serca i cukrzycy.

Tzw. syndrom metaboliczny jest zbiorem objawów – wliczając gromadzenie się tłuszczu na brzuchu, złą produkcję insuliny, odstający od normy poziom tłuszczu we krwi i graniczne dopuszczalne wysokie ciśnienie krwi – i reprezentuje zwiększone ryzyko chorób serca i cukrzycy, tłumaczą naukowcy w The Journal of Urology.

Dr Varant Kupelian z New England Research Institutes w Watertown w Massachusetts w USA wraz ze swoimi kolegami wskazał, że odkrycie sposobu żeby zidentyfikować ludzi, u których występuje ryzyko rozwinięcia się syndromu mogłoby zapobiec wystąpieniu cukrzycy i chorób serca.

Zespół przeanalizował dane dotyczące grupy 928 mężczyzn, którzy byli wolni od syndromu metabolicznego i obserwowano ich przez 15 lat. 56 miało problemy z erekcją na początku badań w czasie, gdy 293 rozwinęło u siebie syndrom.

Naukowcy odkryli, że waga ciała miała wpływ na związek pomiędzy erekcją a rozwojem syndromu.

Pośród mężczyzn ze wskaźnikiem masy ciała (ang. body mass index – BMI) większym niż 25 – górna granica limitu normalnego – nie było związku pomiędzy kłopotami z erekcją a ryzykiem rozwinięcia syndromu. Jednakże mężczyźni z BMI mniejszym niż 25 i problemami z erekcją byli dwukrotnie bardziej narażeni na rozwinięcie się u nich syndromu.

"To odkrycie sugeruje, że kłopoty z erekcją mogą nieść ze sobą sygnały ostrzegawcze i szansę na wczesną interwencję w leczeniu chorób cukrzycy i sercowo-wieńcowych" wnioskują naukowcy.

Jacek Piec / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kosciol.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy