Strona głównaZdrowieOtyłość - chińska roślina powstrzymuje przyrost tkanki tłuszczowej

Otyłość - chińska roślina powstrzymuje przyrost tkanki tłuszczowej

Otyłość, czyli główny czynnik ryzyka różnych chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca i nadciśnienie, stała się powszechna na całym świecie, więc szuka się innowacyjnych rozwiązań, by osłabiać ten problem.
Otyłość - chińska roślina powstrzymuje przyrost tkanki tłuszczowej [fot. Helga from Pixabay]
Azjatyccy badacze jakiś czas temu odkryli wpływ ekstraktu z Mallotus furetianus, rośliny pochodzącej z wyspy Hainan w Chinach, na zapobieganie , jednak jej działanie przeciw nie było dotychczas wyjaśnione.

Przetestowany skutki działania wyciągu z Mallotus furetianus na otyłych myszach. Wyniki były niezwykłe. Podawanie ekstraktu znacząco zahamowało wzrost masy ciała i , a także skutkowało zmianami morfologicznymi w wątrobie i tkance tłuszczowej. Jak odkryto, roślina hamowała syntezę tłuszczu poprzez zaburzenie procesu różnicowania adipocytów (komórek tłuszczowych).

- Nasza grupa badawcza poszukuje składników żywności, które mogłyby przeciwdziałać otyłości. Zakładamy, że jeśli uda nam się je znaleźć i włączyć do naszej codziennej diety, możemy przyczynić się do poprawy zdrowia i ludzi - mówi profesor Akiko Kojima. - Wyniki te nie tylko sugerują związek między ekstraktem z Mallotus furetianus i przeciwdziałaniem otyłości, ale także wskazują na jego potencjał jako nowego składnika produktów żywnościowych, które mogą powstrzymywać otyłość - dodaje.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy