Strona głównaZdrowieJak dobrze się nawadniać

Jak dobrze się nawadniać

Lato coraz częściej obfituje w upały, więc warto szczególnie zadbać o to, by nasz organizm był dobrze nawodniony. Kolejne łyki wody nie sprawią, że dostarczysz orgnizmowi odpowiedniej ilości płynów.
Jak dobrze się nawadniać
zburza pracę różnych nardządów, spowalania wiele procesów zachodzących w organizmie, zaostrza przeieg isntiejących chorób, znacznie osłabia i możliwosci poznawcze oraz wywołuje dolegliwości bólowe. Jak temu zapobiec?

Nowe badania pokazują, że wypijanie duszkiem dużych ilości wody nie jest najlepszym sposobem na zachowanie jej w organizmie w odpowiedniej ilości. Najlepszym sposobem zachowania odpowiedniego nawodnienia jest sięganie po napoje podczas jedzenia. Dzięki temu płyn nie przedostanie szybko przez układ trawienny i w wyniku pracy nerek niemal niezwłocznie do pęcherza moczowego.

Jeśli pijesz wodę, a w ciągu dwóch godzin produkcja moczu w organizmie jest intensywna i prowadzi do wydalnia niezbyt zgęszczonej uryny, oznacza to, że ilość płynu wchłoniona przez ciało nie jest duża. Właściwie zaś taki mechanizm może świadczyć też o nadmiernym nawodnieniu.

Objawy odwodnienia:

  • ból i ,
  • uczucie osłabienia suchość błon śluzowych,
  • obrzęki kończyn dolnych i górnych,
  • utrata elastyczności skóry i zapadnięte oczy,
  • ,
  • zaburzenia świadomości,
  • zaburzenie pracy serca
  • .

Przeczytaj także


Ból, bóle głowy - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Na bóle głowy skarży się aż 70 procent Polaków. Dolegliwości te mogą być spowodowane przez szereg przyczyn - fizycznych, chemicznych, psychicznych, bakteriologicznych, neurologicznych. Ich zidentyfikowanie jest jednak bardzo istotne ze względu na podjęcie odpowiedniego leczenia. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć