28-08-2019
zmień rozmiar tekstu
A+ A-
Lato coraz częściej obfituje w upały, więc warto szczególnie zadbać o to, by nasz organizm był dobrze nawodniony. Kolejne łyki wody nie sprawią, że dostarczysz orgnizmowi odpowiedniej ilości płynów.
zburza pracę różnych nardządów, spowalania wiele procesów zachodzących w organizmie, zaostrza przeieg isntiejących chorób, znacznie osłabia i możliwosci poznawcze oraz wywołuje dolegliwości bólowe. Jak temu zapobiec?
Nowe badania pokazują, że wypijanie duszkiem dużych ilości wody nie jest najlepszym sposobem na zachowanie jej w organizmie w odpowiedniej ilości. Najlepszym sposobem zachowania odpowiedniego nawodnienia jest sięganie po napoje podczas jedzenia. Dzięki temu płyn nie przedostanie szybko przez układ trawienny i w wyniku pracy nerek niemal niezwłocznie do pęcherza moczowego.
Jeśli pijesz wodę, a w ciągu dwóch godzin produkcja moczu w organizmie jest intensywna i prowadzi do wydalnia niezbyt zgęszczonej uryny, oznacza to, że ilość płynu wchłoniona przez ciało nie jest duża. Właściwie zaś taki mechanizm może świadczyć też o nadmiernym nawodnieniu.
Objawy odwodnienia:
- ból i ,
- uczucie osłabienia suchość błon śluzowych,
- obrzęki kończyn dolnych i górnych,
- utrata elastyczności skóry i zapadnięte oczy,
- ,
- zaburzenia świadomości,
- zaburzenie pracy serca
- .
Na bóle głowy skarży się aż 70 procent Polaków. Dolegliwości te mogą być spowodowane przez szereg przyczyn - fizycznych, chemicznych, psychicznych, bakteriologicznych, neurologicznych. Ich zidentyfikowanie jest jednak bardzo istotne ze względu na podjęcie odpowiedniego leczenia. czytaj dalej »