Strona głównaZdrowieHerbata niszczy szkodliwe mikroorganizmy i toksyny

Herbata niszczy szkodliwe mikroorganizmy i toksyny

Filiżanka dobrej herbaty może być dobrym rozwiązaniem w celu pozbycia się niekorzystnych mikroorganizmów i przeprowadzenia detoksykacji.
Herbata niszczy szkodliwe mikroorganizmy i toksyny [fot. hartono subagio from Pixabay]
Ulubionym napój w Wielkiej Brytanii, ale bardzo popularny także w Polsce, czyli , gdy jest wypijana rano, pomaga niszczyć szkodliwe mikroorganizmy i .

Na University of Greenwich's School of Scienceodkryto, że główny składnik czarnej herbaty może neutralizować rycynę, silnie toksyczną substancję, która jest wykorzystywana przez bioterrorystów.

- Jedna filiżanka czarnej herbaty nie wyleczy cię, jeśli zostałeś/aś otruty, jednakże związki wyekstrahowane z herbaty mogą, po dalszych badaniach, stanowić antidotum na zatrucie po ataku terrorystycznym. Pracuję nad neutralizacją zatrucia rycyną przez około sześć lat. (...) Następny etap badań, jak również zapewnienie większych funduszy, pozwoli sprawdzić, czy inne składniki herbaty dają silniejszy efekt - mówi dr Simon Richardson z University of Greenwich's School of Science.

Ricin był trucizną użytą do zabicia bułgarskiego dysydenta Georgie Markowa na moście Westminster w 1978 roku. Jak opisuje zdarzenie wikipedia.pl: „Czekającego na przystanku Markowa zaczepił mówiący z obcym akcentem nieznajomy, lekko go trącając parasolką (a w rzeczywistości specjalnie skonstruowanym tzw. bułgarskim parasolem). Markow poczuł się źle i udał się do lekarza. Później skojarzył to potrącenie z bólem łydki, na której był ślad po ukłuciu. Markow zmarł po trzech dniach. Dopiero w czasie obdukcji w prosektorium znaleziono w miejscu ukłucia platynową kulkę 1,5 mm, wbitą w jego łydkę, zawierającą śmiertelną dawkę rycyny."

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Umierać po ludzku
  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Oferty pracy