Porady - pytania i odpowiedzi

2014-03-07 09:17 autor: BENIA1

26 667 odsłon

Sanatoriu po udarze

Kiedy i gdzie można się starać o sanatorium poszpitalne po udarze jeśli lewa strona jest niewładna? Chodz o pionizację i naukę chodzenia.

Mąż po udarze ma niewładną lewą stronę.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-03-14 19:41 autor odpowiedzi: babciela

  Jest zasada, ze po udarze mozgu leczenie rehabilitacyjbe powinno odbywac się blisko miejsca zachorowania- a wiec szukaj ośrodka blisko miejsca zamieszkania. Pozdrawiam.

  Ocena odpowiedzi 2 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-18 00:32 autor odpowiedzi: dzidek49

  Z doświadczenia wiem, że do sanatorium poszpitalnego chory powinien być zakwalifikowany i skierowany przez szpital, w którym przebywał na leczeniu. Powinno to stać się w chwili zakończenia leczenia w szpitalu.

  Ocena odpowiedzi 1 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-20 23:33 autor odpowiedzi: smiling

  jest w Ciechocinku

  Ocena odpowiedzi 3 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-28 00:24 autor odpowiedzi: solniczek

  Przed wszystkim musisz działać szybko, im szybsza rehabilitacja tym lepiej, najlepsze efekty są do roku po udarze (miałem ten sam problem u ojca). Pierwsza sprawa to rehabilitacja poszpitalana, lekarz prowadzący powinien zorganizować coś, ale różnie z tym bywa - brak miejsc itd. Pogadaj z nim. Rehabilitacja nie musi być blisko miejsca zamieszkania, mój ojciec miał w innym województwie. Jeśli od udaru nie minęło za dużo czasu (chyba do pół roku) załapiesz się na tzw. rehabiltację wczesną, na którą czekasz krótko. Idź do lekarz prowadzącego czy jest opcja żeby rehabilitacja była tam gdzie mąż leżał. Jeśli nie, niech on podpowie co robić w takim razie. We własnym zakresie podzwoń po różnych ośrodkach i pytaj ile się czeka na rehabilitacje szpitalną, zawsze podkreślaj, że to rehabilitacja wczesna - ona jest priorytetowa. Jeśli znajdziesz ośrodek który ma miejsca (ja znalazłem takich kilka bez problemu) lekarz musi dać skierowanie ze szpitala tam gdzie mąż leżał, potem wysyłasz skierowanie wraz z dokumetnacją medyczną i czekasz. Ze swojej strony polecam Polanicę, ale tam ostatnio coś się pozmieniało musisz sprawdzić.

  babciela skomentował/a odpowiedź 2016-02-07 19:29

  Priorytetowa rehabilitacja - zalezy- niestety od wielkości kontraktu. I w dalszym ciągu twierdzę, ze nalezy leczyc blisko miejsca zamieszkania- zmiana cisnienia w miejscowości dalszej wplywa niekorzystnie na naczynia domózgowe i wewnatrzmózgowe- niestety...

  Ocena odpowiedzi 3 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-02-05 17:49 autor odpowiedzi: jola220956

  W XII 2016 przebywałam w szpitalu zakażnym z powodu zapalenia opon mózgowo rdzeniowych.Nie wiedziałam ,ze nalezy mi się sanatorium poszpitalne. Czy teraz mamy luty 2017 ,lekarz POZ/rodzinny/moze wystawić mi skierowanie poszpitalbe,a ja do wniosku zrobię ksero kopie pobytu 1,5 miesięcznego w szpitalu?Będę wdzięczna za odpowiedż. Należę do mazowieckiego funduszu na Chałbińskiego?

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2018-07-10 21:13 autor odpowiedzi: babciela

  Nie, na poszpitalne leczenie rehabilitacyjne daje lekarz tzw szpitalny. Natomiast lekarz pierwszego kontaktu. lub lekarz przychodnainy- zakażnik ma pelne prawo do wydania Ci skierowania do sanaotrium.Pozdrawiam Babciela

  Ocena odpowiedzi 1 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Opieka nad chorym, rehabilitacja

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania