Strona głównaZdrowieHipnoza magnetyczna - alternatywa dla medycyny konwencjonalnej? strona 2 / 2

Hipnoza magnetyczna - alternatywa dla medycyny konwencjonalnej?

strona 2 / 2


Z punktu widzenia psychiki czas odczuwany być może bardzo różnie. Czasem minuty mogą trwać tak długo jak godziny. A czasem godziny przemykają tak szybko jak by były zaledwie sekundami. W stanie transu zanika zdolność do dokładnego orientowania się w czasie, którą dysponuje się w stanie świadomości. Masz za to całkowity dostęp do twojego wewnętrznego archiwum. Dzięki temu można przywołać własne wspomnienia aż z czasów niemowlęctwa i ożywić je tak, jakby wszystko działo się tu i teraz. Czasem z całą intensywnością przeżywać można pierwszy dzień w szkole a dzieciństwo może przewijać się przed oczami jak film.

Logiczne myślenie zastępowane jest przez inny sposób postrzegania. Uwolnione zostają wewnętrzne obrazy i uczucia, które nie podlegają racjonalnej kontroli i mogą być postrzegane bezpośrednio. Świadomość tworzy często granice postrzegania, lęki i inne uczucia uniemożliwiają tobie prawdziwy ogląd pewnych procesów i wydarzeń.

W stanie transu możliwe jest także połączenie elementów, których nie łączy ze sobą świadomość, ponieważ są one nie zgodne z krytycznym i logicznym myśleniem np. w przypadku bólu stawów można w czasie transu nałożyć rękawiczkę, która może przejąć na siebie ból, lub go złagodzić. Jeżeli takie połączenia zastosuje się w czasie hipnozy, późniejsze ich wykorzystanie może przynieść oczekiwane efekty. Oczywiście tego rodzaju skutków nie należy spodziewać się bezwzględnie, wielu ludzi może nie odczuć żadnych pozytywnych zmian.

Wiele osób skarży się na dolegliwości, które mimo wielu wizyt lekarskich i badań nie dają się przypisać do konkretnej choroby. Często określa się je jako symptomy psychosomatyczne. W transie możliwe staje się zrozumienie sygnałów wysyłanych przez ciało i połączenie ich z określonymi sposobami zachowania i napięcia. Kto potrafi zrozumieć w jaki sposób jego ciało wskazuje na problemy, ten staje się bardziej pewny siebie i łatwiej może znaleźć ich rozwiązanie.

Specjaliści od hipnozy tierdzą, że problemy, które w życiu codziennym wydają się nie do rozwiązania w innym stanie świadomości mogą być postrzeżone z zupełnie innej strony i w innym świetle. Hipnoza może być pomocna w pokonaniu objawów nerwicowych, zaburzeń jedzenia, depresji, sytuacji stresowych pobudza również procesy ozdrowieńcze, wzmacnia system odpornościowy.

Oczywiście należy pamiętać o tym, że nie wolno zastępować hipnozą terapii proponowanej przez medycynę konwencjonalną. Hipnoza może przynieść pozytywne efekty, ale nie ma pewności, że je przyniesie. Współczesna medycyna konwencjonalna stanowi jedno z największych osiągnięć cywilizacyjnych, to nauka empiryczna, której sukcesy są bezdyskusyjne, w żadnym razie nie należy zastępować konwencjonalnego leczenia metodami alternatywnymi. Jednakże, metody owe, w tym hipnoza, mogą stanowić swojego rodzaju uzupełnienie terapii, powinno się jednak ostrożnie doń podchodzić i konsultować swoje decyzje odnośnie nowych metod z lekarzem.
Strony : 1 2
 

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy