Strona głównaZdrowieZaburzenia erekcji - badania

Zaburzenia erekcji - badania

Każdy mężczyzna (zwłaszcza po 40 roku życia) powinien przynajmniej raz w roku wykonać podstawowe badania lekarskie, czyli odwiedzić swojego lekarza pierwszego kontaktu, zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru i cholesterolu we krwi. Można o tym myśleć jak o corocznym przeglądzie technicznym samochodu, bez którego dobry kierowca nie rusza w dłuższą trasę.
Zaburzenia erekcji - badania Problem z erekcją = problem w organizmie?

Nierzadko problemy ze wzwodem mogą sygnalizować różnego rodzaju choroby, których nie jesteśmy świadomi. Cukrzyca, choroby naczyniowe (nadciśnienie, miażdżyca) mogą objawiać się właśnie zaburzeniami erekcji. Nie powinno się więc bagatelizować niedyspozycji seksualnej, być może nasze ciało w ten sposób pokazuje nam, że pora na wizytę u lekarza i kompleksowe badania.

Jakie badania może zalecić lekarz?


Lekarz powinien zlecić przede wszystkim pomiar ciśnienia tętniczego i wykonanie badania biochemicznego krwi (morfologia, OB, poziom cukru we krwi, poziom cholesterolu). To pierwsze wyniki, które mogą wiele mówić o stanie zdrowia.

Kolejnym badaniem powinna być weryfikacja stężenia hormonów płciowych we krwi (zwłaszcza testosteronu) oraz hormonów tarczycy, które także mają wpływ na jakość życia seksualnego (zbyt wysokie ich stężenie może prowadzić do przedwczesnego wytrysku, a zbyt niskie - do problemów ze szczytowaniem).

Jeśli lekarz podejrzewa choroby układu naczyniowego, zleci dalsze badania w tym zakresie, takie jak EKG. Następnie może to być arteriografia oraz badania dopplerowskie, czyli ultrasonograficzne badania przepływu krwi przez naczynia (także penisa).

Ponieważ za problemy z erekcją może odpowiadać dysfunkcja w układzie nerwowym, zalecane jest również badanie tomografii komputerowej i rezonans magnetyczny.

Bardzo pomocne w diagnostyce przyczyn problemów z erekcją może być rejestrowanie wzwodów członka - porannych, podczas masturbacji, podczas zbliżenia z partnerką/partnerem. Lekarz może także przeprowadzić rejestrację nocnych wzwodów członka i sprawdzić, czy erekcja pojawia się pod wpływem leków (doustnych lub aplikowanych do ciał jamistych prącia za pomocą iniekcji).

Wywiad lekarski


Bardzo ważnym elementem diagnostyki problemów ze wzwodem jest rozmowa z pacjentem i wiedza o tak intymnych sprawach pacjenta, jak jakość relacji z partnerką/partnerem, historia doświadczeń seksualnych (w tym inicjacji), wzorce wyniesione z domu rodzinnego, sytuacja materialna, ilość dzieci. Wszystko może mieć wpływ na udane życie seksualne.

Nie tylko starsi mężczyźni mają problemy z erekcją - stres, siedzący tryb życia, nieprawidłowe żywienie, to wszystko ma ogromny wpływ na zdrowie, także seksualne. Obniża się granica wieku, w którym powinno się regularnie wykonywać badania profilaktyczne. Po przekroczeniu 40-tego roku życia (ale także nawet przed 30-tym rokiem życia) warto znaleźć pół godziny na wizytę u lekarza i wykonać podstawowe badania krwi. To ważne nie tylko dla zdrowia mężczyzny, ale także przyjemności z uprawiania seksu.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 15:54:25, 01-10-2012 ~gość: 83.28.63.xxx

    zaburzenia erekcji często świadczą o początku jakieś poważnej choroby, dlatego też bez wizyty u lekarza i badania poziomu hormonów się nie obędzie. Co prawda można zobaczyć jakieś preparaty, jak te z tego rankingu http://brakerekcji.pl/ ale
  • 18:35:05, 01-10-2012 jasinek123

    Cytat:
    zaburzenia erekcji często świadczą o początku jakieś poważnej choroby, dlatego też bez wizyty u lekarza i badania poziomu hormonów się nie obędzie. Co prawda można zobaczyć jakieś preparaty, jak te z tego rankingu http://brakerekcji.pl/ ale

    Kliknełem i co mam poprosić lekarze rodzinnego,o te wszystkie
    badania.
    Zarty chyba sobie robisz,lub kpisz!
    Myśle że trzeba mieszkać w Szwecji aby to wszystko
    zrobić w ramach ubezpieczenia
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • eGospodarka.pl
  • Umierać po ludzku
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy