Strona głównaZdrowieWygraj z nałogiem - rzuć palenie

Wygraj z nałogiem - rzuć palenie

W życiu większości palaczy następuje moment, w którym chcą zerwać z nałogiem. Niestety nie jest to łatwe, są jednak sposoby, które w połączeniu z odpowiednią motywacją sprawią, że wojna z nałogiem zakończy się sukcesem.
Wygraj z nałogiem - rzuć palenie [© MTC Media - Fotolia.com] Planując rzucenie palenia warto wyznaczyć sobie konkretny dzień, w którym całkowicie przestaniemy sięgać po papierosy. Dobrze jest poinformować o swoim zamiarze rodzinę i współpracowników.

Przygotowując się do pierwszego dnia bez papierosa warto pomyśleć o zmianie diety, jeśli będziesz pić dużo wody i kilka razy dziennie jeść warzywa, masz szansę uniknąć dodatkowych kilogramów. Dobrze jest też ograniczyć spożycie czerwonego mięsa, alkoholu oraz napojów zawierających kofeinę, ułatwi to organizmowi oczyszczanie się.

Z korzyścią dla Twojego zdrowia będzie zadbanie o aktywność fizyczną, nie musisz zapisywać się na siłownię, wystarczą regularne spacery na świeżym powietrzu.

Gdy zrywasz z nałogiem staraj się unikać zadymionych miejsc, zrezygnuj też z rozrywek, które do tej pory były nieodłącznie związane z paleniem. Zawsze miej przy sobie gumę do żucia i coś, czym możesz zająć ręce. Jeśli obawiasz się, że cały czas będziesz myśleć o paleniu staraj się wypełniać wolny czas.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 10:51:19, 18-06-2011 Michał Budasz

  Ważna jest, o ile nie najważniejsza, sama chęć rzucenia palenia. Postanowiłem/am. Często bywa tak, że jest to bardzo trudne. Pomóc może przypominanie sobie o podjętej decyzji. Z tym, że nigdy powtarzaj obietnicy w której umieścisz słowo NIE. Nasza podświadomość nie "czyta" słowa nie np." od jutra nie palę" - czytaj "od jutra... palę" Efekt marny. Lepiej użyć innej formułki np. "jestem wolny" możesz dodać, od tego nałogu. Powtarzaj sobie tą formułę 30 razy dziennie, a efekty Cię zaskoczą.
  Michał Budasz
  www.biznesmbudasz.cba.pl
  ... zobacz więcej
 • 12:16:36, 16-07-2011 babas

  Witam!
  Palenie tytoniu powoduje nie tylko różnego rodzaju nowotwory, depresje. Pozostaje tylko pytanie. Opłaca się palić?? Tracimy pieniądze, a co ważniejsze - życie. Jeśli ktoś jeszcze się nie przekonał to zapraszam na stronkę: http://poznajdate.com. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ WYGRANEJ Z NAŁOGIEM!!!!
 • 16:34:33, 06-07-2014 Irenka 26

  Prawdą jest że to trudna droga-zresztą jak z każdym nałogiem! Sama- niestety -jestem osobą uzależnioną i przeszłam już kilka terapii-powracałam jednak do palenia nawet po kilku latach, a najczęściej zdarzało się to w wyniku wielkiego stresu i dużej traumy! Próbowałam różnych środków i możliwych receptur, ale wiem z doświadczenia, że w moim przypadku przynajmniej potrzebna jest skuteczna terapia hormonalna-od czasu podjęcia terapii endokrynologicznej zmniejszyła się moja nadpobudliwość, jestem spokojniejsza i z większą skutecznością rezygnuję z papierosa, czasem nawet o nich zapominam i nawet na sytuacje stresowe nie reaguję koniecznością natychmiastowego sięgnięcia po '' znieczulacza'' w postaci papierosa! I wydaje mi się, że jestem na prostej.....i powinno się tym razem udać! Lekarz bardzo mnie wspiera i moja rodzina również! Życzę powodzenia każdemu rzucającemu nałóg palenia-czasem warto dokładnie się przebadać, bo przyczyna może być różna ulegania nałogowi palenia!
  ... zobacz więcej
 • 18:49:48, 15-07-2014 jadwiganowak51

  Palenie papierosów to okropny nałóg - bo tak naprawdę dopiero wraz ze stażem palenia zauważamy jakie to ogromne krzywdy wyrządza Naszemu organizmowi. Wiem, bo nie raz w życiu zaczynam palić po czym po jakimś czasie na szczęście udawało mi się rzucić - tylko i wyłącznie przy pomocy silnej woli.
 • 14:17:35, 18-07-2014 radekmaj56

  Rzucanie palenia to nie lada trudność. Ja paliłem, czasem znów popalam. Różnie to bywa. Jednak na stałe rzucić mi się papierosów nie udało..
 • 14:19:48, 18-07-2014 marcel20106

  A ja właśnie zaczełam palić-wędzone dłużej się trzyma...................pozdrawiam palaczy....pa.
 • 14:30:45, 18-07-2014 Miran

  Stary slogan.
  Palisz, placisz, zdrowie tracisz.
  Moje niepalenie jest pelnoletnie, 18 lat nie pale, palilam az 5.
 • 17:12:10, 18-07-2014 wankabor

  Rozsądny człowiek nigdy głupot nie czyni.
 • 15:08:40, 19-07-2014 coco56

  Ja nie mogę rzucić palenia. Nie paliłam ponad rok, zginął mój brat w wypadku i pierwsze kroki skierowałam do sklepu za fajkami...
 • 21:18:00, 19-07-2014 marcel20106

  Z każdego punktu siedzenia-jest inny punkt
  widzenia...........Ile ludzi tyle zdań,świadomy wybór..
  I bez krytyki proszę...nie wiem ,czy to jest głupota...?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Kobiety.net.pl
 • Hospicja.pl
 • Poradnik-zdrowia.pl
 • Akademia Pełni Życia
 • Oferty pracy