Strona głównaZdrowieWrocław: bezpłatny dentysta dla seniorów

Wrocław: bezpłatny dentysta dla seniorów

We Wroclawiu stomatolodzy Uniwersytetu Medycznego bezpłatnie przebadają 500 osób w wieku powyżej 65 roku życia. Będą sprawdzać nie tylko stan jamy ustnej, ale też to, jak wpływa on na jakość życia wrocławian.
Wrocław: bezpłatny dentysta dla seniorów [©  Andrey Popov - Fotolia.com] Studenci stomatologii uczelni medycznej wcześniej przebadali uczniów w podstawówkach gminy Świdnica. Teraz pracownicy przebadają wrocławskich seniorów. Szansę na bezpłatną wizytę w Poliklinice przy ulicy Krakowskiej ma aż 500 osób.

– 30 lat temu aż 70 procent osób po 65 roku życia nie miało własnych zębów i nosiło . Dziś 70 procent w większości ma swoje zęby – wylicza dr Katarzyna Skośkiewicz-Malinowska z wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Teraz wspólnie z dr Barbarą Malicką przebadają pół tysiąca osób i zapewniają, że przy dobrej profilaktyce te statystyki można jeszcze poprawić.

Badania zaplanowano na terenie Akademickiej Polikliniki Stomatologicznej przy ul. Krakowskiej. Poza szczegółową informacją o stanie , pacjenci otrzymają też konkretne zalecenia i porady z zakresu higieny i profilaktyki. To pozwoli im dowiedzieć się, jakiego rodzaju badania czy zabiegi są w ich przypadku niezbędne.

– Na jedną rzecz zwrócić chcemy szczególną uwagę – podkreślają lekarki Uniwersytetu Medycznego. – Profilaktyka zaczyna się w domu i ma ogromne znaczenie. Odpowiednia szczoteczka, używanie nitki dentystycznej, stosowanie się do zaleceń dietetycznych przynoszą zaskakujące efekty i na to chcemy naszych pacjentów uczulić – podkreśla dr Barbara Malicka.

Z badań, finansowanych ze środków wrocławskiego Urzędu Miasta, prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Medycznego skorzystać mogą mieszkańcy Wrocławia, którzy ukończyli 65 lat.

Rejestracja pacjentów prowadzona jest w dni robocze od godz. 8.00 do 15.00 pod numerem telefonu 71 784 03 61.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Aktywni 50+
  • Pola Nadziei
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy