Strona głównaZdrowieWiśnie - smaczne i zdrowe

Wiśnie - smaczne i zdrowe

Naukowcy z University of Michigan przeprowadzili badania, z których wynika, że spożywanie wiśni może znacząco obniżyć poziom cholesterolu, trójglicerydów, insuliny i glukozy. Antocyjaniny, barwniki występujące w owocach przyczyniają się do zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia chorób układu krążenia.
Wiśnie - smaczne i zdrowe [© Pietro D'Antonio - Fotolia.com] Badacze wzbogacili dietę laboratoryjnych szczurów o sproszkowane wiśnie, obok wyżej wymienionych korzyści, zanotowano większą zdolność krwi zwierząt do eliminowania wolnych rodników, cząstek niszczących komórki, także komórki wyściółki naczyń krwionośnych. Oprócz tego owocowy preparat spowodował zmniejszenie ilości tłuszczu gromadzonego w wątrobie.

Inne doświadczenia wykazały, że wiśnie mogą także działać przeciwzapalnie i łagodzić objawy chorób stawów. Jakkolwiek fakt, iż badania sfinansowane zostały przez Cherry Marketing Institute (organizację promująca wiśnie), nakazuje ostrożność w przyjmowaniu wyników, i tak stanowią doskonały pretekst do skosztowania tych smacznych owoców.

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Oferty pracy