Strona głównaZdrowieŚwiatowy Dzień Serca - jak o nie dbać

Światowy Dzień Serca - jak o nie dbać

Czy wiesz, że Twoje serce bije około 100 000 razy na dobę? Serce to najważniejszy organ w naszym ciele, jest motorem napędowym całego organizmu. Bez serca człowiek nie może żyć, a zaburzenia jego pracy odbijają się na całym naszym organizmie i na jakości naszego życia. Wiele czynników, takich jak stres, zła dieta, zbyt mała aktywność fizyczna oraz wszelkiego rodzaju używki stanowią największe i powszechne zagrożenie dla naszego serca.
28 września obchodzimy Światowy Dzień Serca. Z tej okazji warto zastanowić się nad tym czy odpowiednio dbamy o nasze serce i czy zdajemy sobie sprawę jak ważna jest profilaktyka i zapobieganie wszelkim sercowym chorobom. Zdrowotne problemy z sercem to poważna sprawa szkoda, że myślimy o nich dopiero, gdy dotkną nas samych a przecież profilaktyka w chorobach serca nie jest uciążliwa a może mieć nieoceniony wpływ na nasze życie. Warto przeanalizować zagrożenia, jakie mogą mieć wpływ na prawidłową pracę serca i starać się eliminować je ze swojego życia.

Wśród preparatów, które dbają o to, aby utrzymywać serce w jak najlepszej kondycji i przynosić mu ulgę w razie zmęczenia jest kwiat głogu. Stanowi potężną porcję antyoksydantów przeciwdziałających rozwojowi miażdżycy.

Przyczynia się do obniżenia poziomu złego cholesterolu, uzupełnienia niedoboru witaminy C, rozluźnienia mięśni gładkich, przez co łatwiej funkcjonują naczynia krwionośne i serce, a krew dużo łatwiej dociera do odległych narządów, mogą także działać profilaktycznie chroniąc przed miażdżycą i chorobą niedokrwienną serca. Kwiatostan głogu to lek dla zmęczonego serca, który pomaga poprawiając ukrwienie mięśnia sercowego.

Przeczytaj także


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kosciol.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy