Strona głównaZdrowieProblem ze snem

Problem ze snem

Niedobór snu może mieć bardzo poważne konsekwencje np. może doprowadzić do problemów z oddychaniem, często powoduje on też spadek zainteresowania seksem lub wręcz impotencję. Ważne jest nie tylko to jak długo śpimy, ale też jak i w jakich warunkach. Chociaż po alkoholu łatwiej jest zasnąć to jest on wielkim wrogiem snu. Sen po spożyciu alkoholu nie ma żadnych pozytywnych działań.
Kiedy budząc się nie mamy siły ruszyć się - może to być sygnał poważnych nocnych zaburzeń. W zależności od fazy naszego snu wysyła sygnał mobilizujące lub paraliżujące nasze mięśnie. Jedynymi mięśniami, które przez cały czas pracują na „pełnych obrotach” są mięśnie odpowiadające za nasze oddychanie oraz mięśnie naszych oczu.

Częstą przyczynę tego, że nie można zasnąć jest przyjmowanie lekarstw kontrolujących ciśnienie, kolacja lub intensywny wysiłek przed snem. Badania wykazały, że należy odpowiednio przygotować się do nocy – kolację zjeść min. 3 godziny przed zaśnięciem i „uspokoić organizm”.

Zasypianie w kinie lub podczas oglądania telewizji także może świadczyć o . Osoby które pracują w nocy i potem nie mogą zasnąć w dzień powinny zakładać , można w ten sposób spróbować „oszukać” organizm.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

TRZY + JEDEN =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X