Strona głównaZdrowiePostarzające produkty żywnościowe

Postarzające produkty żywnościowe

To co zdrowe nie zawsze jest smaczne, zaś to co nam szkodzi często też najbardziej nam smakuje. Niestety w pewnym wieku nie wszystko jest dla nas wskazane. Takie produkty jak sól, słodycze, alkohol lub tłuszcze nasycone muszą pójść w odstawke, a to wszystko dla naszego zdrowia.
Postarzające produkty żywnościowe [© Gordana Sermek - Fotolia.com] Tego należy unikać:

1. Sól
Z wiekiem zmysł smaku niestety pogarsza się. Mimo to, zwiększone użycie soli podkreślającej walory smakowe potraw nie jest wskazane. Musimy unikać soli, która podwyższa ciśnienie krwi i pamiętać by zwracać uwagę także na "ukrytą" sól w różnych dodatkach do potraw np. sosach itp.

2. Słodycze
Powodują jedynie, że zaczniesz przybierać na wadze, a w zamian nie oferują żadnych składników odżywczych. Nadmierne spożycie cukru to kolejna rzecz, której należy unikać!

3. Alkohol
Spożywaj nie więcej niż 2 małe drinki dziennie i pamiętaj, że mocniejszy alkohol ma dużo kalorii i blokuje wchłanianie witamin przez organizm. Bardziej wskazane jest picie czerwonego wina.

4. Tłuszcze nasycone
Zwykle występują w serze, mięsie, skórze kurczaka i lodach. Ich spożycie jest przyczyną powstawania cholesterolu oraz tycia.

Aleksander Walczak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy