Strona głównaZdrowiePogoda a bóle głowy

Pogoda a bóle głowy

Wiadomo od dawna, że pogoda ma wpływ na nasze samopoczucie. Naukowcy udowodnili, że niekorzystna aura może wywołać migreny i inne bóle głowy.
Kiepski nastrój, trudności z koncentracją, niedomaganie, to wszystko może stanowić fizyczną odpowiedź na aktualny lub nadchodzący stan pogodowy.

Jeśli widzisz ciemne chmury na horyzoncie, może warto wraz z parasolem wrzucić do torby pudełko aspiryny. Z najnowszych badań wynika, że, zła pogoda może wywołać ból u osób podatnych na migreny i napięciowe bóle głowy.

Według nowych badań lekarzy z Children's Mercy Hospitals and Clinics w Missouri, istnieją dowody na to, że określony rodzaj pogody - deszcz i wysoka wilgotność - może wywołać objawy u osób cierpiących na migreny i bóle głowy.

Dotychczasowe badania koncentrowały się na występowaniu objawów wobec ciśnienia atmosferycznego, ale te badania nie wykazały żadnego związku między bólami głowy i zmianami ciśnienia.

Naukowcy nie są pewni, dlaczego i jak pogoda wpływa na niektórych ludzi w ten sposób, ale mają zamiar przeprowadzić dalsze badania w celu sprawdzenia, co można zrobić, aby zapobiec lub zmniejszyć ból głowy wywołany przez pogodę.

Około 90% bólów głowy to bóle napięciowe. Wynikają zwykle z przepracowania, bądź stresu, mogą być również być związane z problemami z oczami, szyją i mięśniami barku lub stresem psychicznym.

Migreny różnią się od bólów głowy - mogą trwać wiele godzin, czasami dni. Wśród ich objawów są mdłości, zawroty głowy, nadwrażliwość na światło, dreszcze, kołatanie serca.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X