Strona głównaZdrowieOtyłe kobiety ćwiczą jedynie godzinę... w roku

Otyłe kobiety ćwiczą jedynie godzinę... w roku

Jak wynika z amerykańskich badań, otyła kobieta poświęca średnio tylko około jednej godziny w roku na intensywne ćwiczenia. Otyli mężczyźni spędzają na takiej aktywności około 3,6 godzin w roku.
Otyłe kobiety ćwiczą jedynie godzinę... w roku [© chamillew - Fotolia.com] - Żyją przechodząc z jednego krzesła na drugie - mówi o otyłych osobach Edward Archer z University of Alabama w Birmingham. - Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że prowadzimy aż tak siedzący tryb życia. Są ludzie bardzo aktywni, ale liczba osób nieaktywnych jest znacznie większa - dodaje.

Według amerykańskich Centrum Kontroli i Prewencji Chorób ponad jedna trzecia ludzi w Stanach Zjednoczonych jest otyłych. Tymczasem zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, takich jak choroby serca, czy , a także przyczynia się do wzrostu prawdopodobieństwa i nowotworów.

W ramach badań przeanalizowano wyniki ankiet z lat 2005-2006, w których wzięło udział ponad 2600 osób w wieku 20 - 74 lata. Między innymi zgromadzono informacje na temat wagi, i . Uczestnicy dysponowali akcelerometrem monitorującym ich ruchy i dającym informacje o poziomie aktywności fizycznej oraz ilości spalanych dzięki niej kalorii.

Jako intensywne, tj. pozwalające na spalanie większej ilości kalorii, ćwiczenia, określono m. in. i skakanie na skakance. Naukowcy odkryli, że otyłe kobiety poświęcają średnio około jednej godziny w roku na ćwiczenia. Otyli mężczyźni natomiast angażują się w tego rodzaju ćwiczenia przez nieco ponad trzy i pół godziny w roku. To przerażająca średnia, wskazują autorzy badań. Trzeba pamiętać, że w istocie oznacza ona, iż niektórzy poświęcają na energiczną aktywność kilkanaście godzin rocznie, a inni niemal zupełnie nieaktywni.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy