Strona głównaZdrowieNajpowszechniejsze niepokojące objawy

Najpowszechniejsze niepokojące objawy

Ból głowy, podwójne widzenie, niewyjaśnione guzy, uporczywy kaszel. Kiedy należy udać się do lekarzynie czekając aż „samo przejdzie"?
Większość ludzi niechętnie zwraca się do lekarza mając nadzieję, że kolejnego dnia poczują się lepiej. Wizyty w przychodniach nie należą wszak do ulubionych aktywności. Warto jednak pamiętać, że określone objawy mogą oznaczać bardzo poważne dolegliwości i nie należy ich ignorować.

Jakie objawy powinny zwracać uwagę? I co ważniejsze, które powinny sprawić, że do pacjent powinien zwrócić się do lekarza rodzinnego?

Uporczywy kaszel

© David Stuart - Fotolia.comJeśli relatywnie niedawno przebyło się grypę, może utrzymywać się przez kilka dni lub nawet do kilku tygodni.

Jeśli jednak kaszel stał się permanentny, bezwzględnie trzeba udać się do lekarza. Oznaczać bowiem może rozmaite choroby - od gruźlicy przez zakażenia klatki piersiowej po raka płuc.

Ciągły ból głowy

© JPC-PROD - Fotolia.comKażdy doświadcza od czasu do czasu, ale jeśli z powodu tej dolegliwości zaczyna się opuszczać pracę i regularnie przyjmować leki na ból, czas działać.

Być może ból jest wywoływany czymś tak błahym, jak nieodpowiednie okulary lub określony element diety, niemniej jednak może oznaczać coś bardziej niepokojącego.


Ból w klatce piersiowej

© SuriyaPhoto - Fotolia.comTo może być po prostu zgaga, ale również sygnał, że serce jest w tarapatach.

Jeśli bólowi w klatce piersiowej towarzyszy ból w lewym ramieniu - może to oznaczać .


 
Strony : 1 2 3 4

Przeczytaj także


Ból, bóle głowy - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Na bóle głowy skarży się aż 70 procent Polaków. Dolegliwości te mogą być spowodowane przez szereg przyczyn - fizycznych, chemicznych, psychicznych, bakteriologicznych, neurologicznych. Ich zidentyfikowanie jest jednak bardzo istotne ze względu na podjęcie odpowiedniego leczenia. czytaj dalej »


Choroba Parkinsona - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Choroba Parkinsona należy do najpoważniejszych schorzeń ośrodkowego układu nerwowego. To również jedna z najczęściej występujących i najdawniej odkrytych chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego - wspomina się o niej już w indyjskim traktacie Aryuweda. czytaj dalej »


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy