Strona głównaZdrowieMultiwitamina (z ekstraktem z kakao) poprawia pamięć i inne funkcje poznawcze

Multiwitamina (z ekstraktem z kakao) poprawia pamięć i inne funkcje poznawcze

Przetestowano preparat z zawartością ekstraktu kakaowego i suplementów multiwitaminowych. Potwierdzono, że codzienne stosowanie takiego specyfiku poprawia pamięć i funkcje poznawcze seniorów.
Multiwitamina (z ekstraktem z kakao) poprawia pamięć i inne funkcje poznawcze [fot.  ha11ok from Pixabay]
- Osłabianie funkcji poznawczych to jeden z głównych problemów zdrowotnych większości seniorów, a codzienna suplementacja multiwitaminą może stanowić przystępną metodę spowolnienia starzenia się funkcji poznawczych - mówi dr Chirag Vyas z Massachusetts General Hospital.

We wcześniejszych badaniach z udziałem niemal sześciuset osób pokazano, że suplementacja multiwitaminą dała statystycznie istotną korzyść w zakresie zmian w epizodycznej, choć nie w zakresie funkcji wykonawczych/uwagi.

Przeprowadzono też metaanalizę kilku oddzielnych, trwających dwa-trzy lata badań i pokazała istotne korzyści z przyjmowania suplementu zarówno dla ogólnego poznania, jak i pamięci epizodycznej.

Autorzy szacują, że codzienna spowolniła ogólne starzenie się funkcji poznawczych o równowartość dwóch lat w porównaniu z placebo.

- Codzienne przyjmowanie multiwitaminy zawierającej ponad 20 niezbędnych mikroelementów pomaga zapobiegać utracie pamięci i spowalniać starzenie się funkcji poznawczych - mówi dr Olivia Okereke, współautorka badań.

- Teraz chcielibyśmy zrozumieć mechanizmy, dzięki którym codzienna multiwitamina może chronić przed utratą pamięci i pogorszeniem , ze szczególnym uwzględnieniem sposobu odżywienia się i innych czynników związanych ze - mówią autorzy.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy