Strona głównaZdrowieMożna odbudować uszkodzone komórki mózgu

Można odbudować uszkodzone komórki mózgu

Zmiany w mózgu następujące na skutek nadużywania alkoholu lub narkotyków uchodziły dotychczas za nieodwracalne. Dzięki najnowszym badaniom naukowym okazało się, uszkodzone komórki można odbudować.
Uzależnienie od alkoholu lub narkotyków powoduje wiele zmian w organizmie człowieka, jedną z nich jest zaburzenie procesu odbudowy komórek nerwowych konsekwencją, czego jest ich śmierć. Zjawisko to dotyczy głównie części mózgu odpowiedzialnej za uczenie się, koncentracje i pamięć. Takie zmiany obserwuje się również u osób, którym podawano amfetaminę w celu złagodzeniu bólu.

Dzięki eksperymentowi, w którym wykorzystano hormon wzrostu okazało się, iż zmiany, które zaszły w mózgu można naprawić. Doświadczenie przeprowadzono na myszach oraz na pacjencie, który na skutek leczenia morfiną stracił pamięć.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

 • 15:10:02, 10-03-2012 ~gość: 31.41.145.xxx

  tak tylko czym te zmiany można naprawic? NIE MA NA TO LEKU.
 • 21:51:25, 12-03-2012 Opcja

  Lepiej dbać zawczasu o mózg, szczególnie dietą.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Hospicja.pl
 • eGospodarka.pl
 • Aktywni 50+
 • Akademia Pełni Życia
 • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X