Strona głównaZdrowieMigdały zaspokajają głód i nie powodują przybierania na wadze

Migdały zaspokajają głód i nie powodują przybierania na wadze

Migdały gwarantują zmniejszenie apetytu i zwiększenie spożycia cennych składników odżywczych.
© Grafvision - Fotolia.comMigdały mogą pomóc zmniejszyć głód bez narażania się na przybranie na wadze. Badania opublikowane w European Journal of Clinical Nutrition autorstwa naukowców z Purdue University wykazały, że spożywanie migdałów, zwłaszcza między posiłkami, zmniejsza apetyt nie prowadząc do nadwagi.

Autorzy badania przeanalizowali wpływ spożycia u 137 osób z ryzykiem . Część została poproszona o unikanie przez 4 tygodnie spożywania wszelkiego rodzaju suszonych owoców, a pozostali codziennie mieli jeść 43 gramy migdałów. Niektórzy serwowali je sobie na śniadanie, inni na obiad, a dla jeszcze innych stanowiły przekąski. Wykonywane pomiary wykazały, że co tydzień migdały zmniejszały , zwłaszcza, jeżeli były spożywane jako przekąski.

Jedzenie migdałów zwiększa spożycie jednonienasyconych tłuszczów i , cennych składników odżywczych. Mimo wysokiej zawartości kalorii tych orzechów (43 gramy zawierają 250 kalorii), w ciągu 4 tygodni badań nie stwierdzono wzrostu masy u jedzących je osób.

Z tych wszystkich powodów migdały mogą być uznane za zdrowe przekąski. Uczeni wskazują, że ich skład obejmujący jednonienasycone kwasy tłuszczowe, białko i błonnik pozwalają szybko zaspokoić głód i nie skłaniają do sięgania po dodatkową porcję kalorii.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Pola Nadziei
  • Umierać po ludzku
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy