Strona głównaZdrowieMigdały pomocne w walce z nadwagą

Migdały pomocne w walce z nadwagą

Sięgając po migdały zamiast innych przekąsek można ograniczyć ilość przyjmowanych kalorii (migdały należą do najmniej kalorycznych orzechów) oraz zmniejszyć ilość złego cholesterolu w organizmie.
Migdały pomocne w walce z nadwagą Migdały a nadwaga

Nowe badania opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition objęły 123 zdrowe, ale otyłe osoby, które na osiemnaście miesięcy zostały poddane odpowiedniej, mniej kalorycznej diecie. Kobiety jadły posiłki o wartości 5 040-6 300 kilodżuli dziennie, podczas gdy mężczyźni - 5 040-7 560kJ.

Losowo wybranej połowie uczestników każdego dnia podawano 28-gramową paczkę (ok. 24 migdałów w opakowaniu o łącznej wartości 1470kJ). W diecie pozostałych w ogóle nie umieszczono orzechów. Sześć miesięcy później okazało się, że osoby regularnie jedzące migdały straciły na wadze więcej niż pozostali - odpowiednio 7,2 kg do 5,4 kg.

Po osiemnastu miesiącach badania jednak obie grupy zyskały część utraconej wagi, mimo to dieta okazała się relatywnie skuteczna.

Migdały obniżają ryzyko chorób serca

Ponieważ wcześniejsze badania sugerowały, że orzechy, takie jak migdały, mogą odgrywać rolę w redukcji czynników ryzyka chorób serca, uczeni sprawdzili wpływ migdałów na poziom i trójglicerydów. W istocie okazało się, że w sześć miesięcy od początku badania, cholesterol w grupie jedzącej migdały spadł przeciętnie o 8,7 mg / dl w porównaniu do 0,1 mg / dl w grupie, która nie jadła orzechów.

Po osiemnastu miesiącach poziom cholesterolu wzrósł w obu grupach, ale utrzymywał się na niższym poziomie wśród osób jedzących migdały.

Poza wspomnianymi właściwościami migdały są rekomendowane ze względu na to, że stanowią dobre źródło , i , a także błonnika i wapnia.

Przeczytaj także


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy