Strona głównaZdrowieJak uniknąć problemów z sercem? Pięć wskazówek

Jak uniknąć problemów z sercem? Pięć wskazówek

Kilka prostych, drobnych zmian pomoże ci uchronić się przed problemami z sercem. Zastosuj je, a będziesz mógł/mogła liczyć na znacząco lepsze zdrowie.
Jak wynika z badań, już drobne zmiany w stylu życia, o ile konsekwentnie się ich trzymamy, mogą istotnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Dotyczy to m. in. ochrony przed . Poniżej pięć prostych rad, których zastosowanie znacząco obniży prawdopodobieństwo rozwoju chorób serca.

1. Uwaga na dietę

© lauro55 - Fotolia.com

Liczne badania wskazują, że, , tj. bogata w owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, orzechy oraz oliwę z może zmniejszyć częstość występowania choroby serca o 30 proc. Niezdrowy styl jedzenia tj. menu obfitujące w produkty z tłuszczami nasyconymi i cukrami prostymi, może zwiększać ryzyko chorób serca o 30 proc.
 
Strony : 1 2 3 4 5

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 08:23:24, 21-12-2015 znajdzlekarza

    Polceam poczytanie artukulu o winie jak dobry wyplyw ma na nasze zdrowie http://znajdzlekarza.pl/swiadomypacjent/czerwone-wino-na-zdrowie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy