Strona głównaZdrowieInformacje z włosów

Informacje z włosów

Dzięki rozwojowi nauki i techniki badanie próbki krwi nie jest już jedynym sposobem na zbadanie poziomu pierwiastków w organizmie. Być może w przyszłości równie popularnym stanie się kontrolowanie nadmiaru lub niedoboru pierwiastków na podstawie informacji zawartych we włosach.
Do wykonania analizy pierwiastkowej włosów wystarczy kilka kosmyków o długości około 4cm.

Ucięte włosy są myte, suszone a następnie rozpuszczane w mieszance kwasów. Mieszanka jest podgrzewana aż do momentu rozpuszczenia się osadu, materiał powstały w wyniku takich zabiegów poddawany jest analizie chemicznej. Poprzez zestawienie z wartościami uznawanymi za optymalne można stwierdzić ewentualne nadmiary lub niedobory pierwiastków. Do takiego badania wykorzystuje się tylko włosy w naturalnym kolorze oraz nie poddane zabiegom takim jak np. trwała ondulacja.

Kontrolowanie poziomu pierwiastków szczególnie zaleca się osobom pracującym w fabrykach, mieszkającym w okolicy autostrad, pracującym w przemyśle chemicznym. Do czynników, które mogą zakłócić równowagę pierwiastków w organizmie należą zanieczyszczenia środowiskowe, przyjmowane leki, stres, nieodpowiednia dieta.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 18:02:21, 28-10-2008 seniorita

    więcej informacji na ten temat można doczytać w dość wyczerpujacym artykule o analizie pierwiastkowej włosa http://www.handsomemen.pl/wlosy,wlosy,analiza_pierwiastkowa_wlosa.html
  • 14:05:25, 29-10-2008 Malwina

    W Polsce juz dawno prof Aleksandrowicz sprawił,że zaczęto bacznie obserwować magnez i inne biopierwiastki.Specjalistki z WAT badały włosy pod kątem zawartosci chemicznej.Zbadały 850 osób w różnym wieku.Niedobór magnezu u prawie wszystkich wynosił ok 50%.Miszkańcy Łodzi mają nadmiar ołowiu, Żakopiańczycy nadmiar miedzi.Włos bardzo precyzyjnie określa jak sie własciciel odżywia, na co choruje,, co zazywa, jakie ma skłonnosci.Wobec wyników Badaniem włosa zainteresowała sie kryminalistyka, moż na na jego podstawie dodatkowo określić grupę krwi, cechy genetyczne.Wiemy juz np,że włosy przestępców są ubogie w cynk, a bogate w ołów, kadm, wapń, żelazo.(starożytni już wiedzieli,że nadmiar kadmu jest przyczyną chorób psychicznych)Analiz awłosa pozwala w wiele lat po śmierci ustalić przyczynę zgonu.I co ciekawe podobno badania włosa są dużo tańsze i dokładniejsze niż badania krwi i moczu, a do dzis nie przaktykowane...
    ... zobacz więcej
  • 14:21:26, 29-10-2008 POLA

    Hmm... no a co mają zrobić łysi?
    Tradycyjnie... krew z palca
  • 14:23:52, 29-10-2008 Pani Slowikowa

    Cytat:
    POLA
    Hmm... no a co mają zrobić łysi?
    Tradycyjnie... krew z palca


    Pola moze zostaly im jakies inne wloski na ciele
  • 14:28:42, 29-10-2008 POLA

    Może, ale czy się nadają do analizy, nie wiadomo , ponadto mogą być za krótkie
  • 14:46:53, 29-10-2008 Malwina

    Łysi od urodzenia nie są łysi...i nigdy do końca...hihi
  • 15:08:09, 29-10-2008 ~gość: maja59

    I tak z bardzo poważnej informacji robicie tu sobie śmichy, chichy
  • 15:21:42, 29-10-2008 Kazik

    Wiele lat temu badano włosy Napoleona, czy został otruty. U nas jeszcze tego nie było. Podobnie jak testy DNA dotarły do nas z dużym opóźnieniem. Wystarczy włos i wiadomo kiedy osoba zażywała narkotyk itd.
    Może by założyć wątek "wszystkie tematy-aż się znudzą", bo powstają wątki na 10 postów, a niektóre spadają na ostatnie miejsce bez odpowiedzi. Tak się doczekały otwarte wczoraj 2 wątki.
  • 15:30:31, 29-10-2008 POLA

    Cytat:
    maja59
    I tak z bardzo poważnej informacji robicie tu sobie śmichy, chichy
    Wszystko można żartem... załatwić, nawet w czasie okupacji też żarty wyrastały jak grzyby po deszczu. Taka nasza polska fantazja
  • 15:47:04, 29-10-2008 Malwina

    Kazik- no i w ten sposób właśnie okazało sie ,że Napoleon miał w organizmie duze dawki szkodliwego antymonu a niemiecki dramaturg Buchner wcale nie został otruty arsenem w wieku młodym, tylko miał w organizmie duze dawki ołowiu, co poważnie osłabiało jego odpornosć w efekcie czego nie mógł pokonać tyfusu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • eGospodarka.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy