Strona głównaZdrowieGorczyca - sposób na powstrzymanie utraty mięśni

Gorczyca - sposób na powstrzymanie utraty mięśni

Jeśli chcesz się zwiększyć masę mięśniową, możesz poszukać pomocy w swoim ogrodzie. Efekty ćwiczeń mogą zostać wzmocnione dzięki gorczycy.
Gorczyca - sposób na powstrzymanie utraty mięśni  [fot. Enotovyj from Pixabay]
Jak odkryto, po podaniu szczurom sterydu roślinnego zaobserwowano reakcję podobną do tej, jaką dają sterydy anaboliczne, przy czym skutki uboczne były minimalne. Jak ustalono, homobrasinolid (rodzaj brasinosteroidu występującego w roślinach takich jak gorczyca) wpłynął na syntezę białek w komórkach mięśniowych, co prowadzi do zwiększenia beztłuszczowej masy ciała, i wydajności fizycznej.

- Sądzimy, że brasinosteroidy mogą stanowić skuteczną, naturalną i bezpieczną metodę powstrzymywania utraty mięśni związanej z wiekiem i chorobami lub być wykorzystane do poprawy wytrzymałości i - mówi dr Slavko Komarnytsky z Uniwersytetu Stanowego Karoliny Północnej. - Ponieważ niektóre rośliny, np. gorczyca, zawierają te związki, w przyszłości być może będziemy w stanie je hodować lub modyfikować pod kątem wyższej zawartości brasinosteroidów, wytwarzając w ten sposób produkt, która może leczyć choroby lub im zapobiegać, a także zwiększać wydolność fizyczną - dodaje dr Komarnytsky
W ramach eksperymentu komórki mięśni szkieletowych szczura wystawiono na działanie różnych ilości homobrasinolidu i zmierzono syntezę białek. Okazało się, że synteza białek się nasiliła, a ich degradacja została ograniczona.

Zdrowym szczurom podawano doustnie homobrasinolid codziennie przez 24 dni. Mierzono w tym czasie zmiany w masie ciała, spożyciu pokarmu i skład ciała. Gryzonie otrzymujące homobrasinolid przybrały na wadze i nieznacznie zwiększyły spożycie pokarmu.
Badanie składu ciała pokazało zwiększoną beztłuszczową masę ciała u zwierząt otrzymujących wspomniany związek w porównaniu z tymi, które go nie dostawały.

Okazało się też, że gryzonie, którym podawano homobrasinolid, cechowały się zwiększoną siłą chwytu oraz wzrostem liczby i rozmiaru kluczowych dla zwiększenia wydajności fizycznej.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy