Strona głównaZdrowieDuża ilość znamion to ochrona przed osteoporozą i młodszy wygląd na dłużej

Duża ilość znamion to ochrona przed osteoporozą i młodszy wygląd na dłużej

Zbytnia ilość znamion to zwykle powód do wstydu i zwiększonej ostrożności w poruszaniu się. Naukowcy twierdzą jednak, że tak być nie powinno, dzięki znamionom bowiem dłużej wygląda się młodziej i łatwiej o ochronę przed różnymi chorobami.
Jak wynika z badań uczonych King's College w Londynie, osoby ze znamionami nie powinny się martwić, wręcz przeciwnie - mają powody do zadowolenia, bowiem ich organizm jest bowiem lepiej chroniony przed pewnymi chorobami.

Naukowcy dowiedli, że ludzie z większą ilością znamion, mają trudniejsze kości, co czyni ich mniej narażonymi na rozwój osteoporozy.

Ponadto osoby takie mają mniej zmarszczek i - jak informuje Daily Mail - silniejsze mięśnie, a także zdrowsze oczy oraz serce.

Odkrycie to może doprowadzić do opracowania substancji, która "wyłącza" rozwój zmarszczek i umożliwi rezygnację z zastrzyków z kolagenem i chirurgii plastycznej.

Znamiona są wynikiem szybko dzielących się komórki, które produkują ciemny pigment w skórze, zwykle powstają w dzieciństwie. Często zaczynają zanikać w wieku średnim, ale u niektórych osób rozprzestrzeniają się pomimo procesu starzenia się.

W badaniu z udziałem ponad 1200 nieidentycznych bliźniąt płci żeńskiej w wieku 18 - 79 lat uczeni odkryli, że kobiety, które miały ponad 100 znamion, rzadziej chorowały na osteoporozę niż panie, które miały mniej niż 25 znamion.

Organizmy ludzi z dużą ilością znamion produkują białe krwinki z niezwykle długich telomerach, części DNA, która umożliwia podział komórek zapobiegając ich degradacji. Im dłuższe telomery, tym dłużej żyje dana komórka.

Niestety osoby posiadające znaczną ilość znamion są jednocześnie bardziej narażone na zmiany nowotworowe. Dotyczy to zarówno raka skóry, jak i raka rozmaitych narządów.

Przeczytaj także


Osteoporoza - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Osteoporoza to choroba układu kostno-szkieletowego, której wynikiem jest obniżenie masy kostnej i zaburzenie jej mikroarchitektury, co prowadzi do zwiększenia łamliwości kości i do ryzyka złamań. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Umierać po ludzku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy