Strona głównaZdrowieDobre postanowienie noworoczne - zdrowy styl życia. 7 wskazówek

Dobre postanowienie noworoczne - zdrowy styl życia. 7 wskazówek

Jeśli jednym z twoich postanowień noworocznych jest prowadzenie zdrowszego stylu życia, masz większe szanse na lepsze samopoczucie i ochronę przed różnymi chorobami.
Dobre postanowienie noworoczne - zdrowy styl życia. 7 wskazówek [© wayne_0216 - Fotolia.com] Początek roku to okazja do układania nowych planów i stawiania sobie wyzwań. Warto wykorzystać dodatkową motywację i podjąć wysiłek lepszego zadbania o siebie. Tych siedem zaleceń dra Andrew Gurmana z American Medical Association pomoże w uzyskaniu dobrej formy psycho-fizycznej, co zwiększy jakość codziennego życia.

„To jest idealny czas dla każdego z nas, by zastanowić się nad naszymi osobistymi celami zdrowotnymi i by dokonywać zdrowych wyborów co do stylu życia w nadchodzącym roku. Tych siedem wskazówek pomoże ludziom dobrze zacząć rok, pomagając im określić, gdzie mogą być najbardziej efektywni i trwale poprawić stan zdrowia", proponuje dr Gurman.
 1. Unikaj ;
 2. Jeśli dotyczy cię ryzyko cukrzycy typu 2, zbadaj się;
 3. Podejmuj - osobom do 65 roku życia zaleca się co najmniej 30 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności aerobowej pięć dni w tygodniu lub 20 minut treningu o wysokiej intensywności aerobowej trzy dni w tygodniu;
 4. Ogranicz ilość żywności przetworzonej i zawierającej duże ilości ;
 5. Nie nadużywaj - kobiety nie powinny wypijać więcej niż jednego drinka dziennie, mężczyźni nie więcej niż dwa;
 6. Nie pal ;
 7. Nie narażaj się na , szczególnie w swoim domu czy samochodzie.
Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Akademia Pełni Życia
 • EWST.pl
 • Uniwersytety Trzeciego Wieku
 • Hospicja.pl
 • Oferty pracy