Strona głównaZdrowieDlaczego warto zrzucić brzuszek

Dlaczego warto zrzucić brzuszek

Brak wcięcia, tłuszczyk na brzuchu, „mięsień piwny", jakkolwiek nie nazwiemy nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach talii, nie ma ona jedynie wpływu na nasz wygląd, może stanowić zagrożenie dla zdrowia.
Chociaż wyniki badań wskazują, że prawie trzy czwarte ludności Wielkiej Brytanii dźwiga dodatkowy ciężar w pasie, to jeszcze większy odsetek (97%) pozostaje w błogiej nieświadomości, że ich piwne brzuchy pompują nadmiar hormonów i innych substancji, które narażają na ryzyko raka, cukrzycy typu 2 i chorób serca.

- Ta niby nieszkodliwa opona wokół talii jest w istocie ryzykowna. Podczas gdy relaksujesz się na kanapie, twoje komórki tłuszczowe wypompowują nadmiar hormonów i innych substancji, które mogą powodować choroby. Zmierzenie obwodu talii trwa kilka sekund, a może być pierwszym krokiem do lepszej, bo zdrowszej przyszłości - mówi Mike Knapton z British Heart Foundation.

- Małe zmiany, które mogą stać się codziennymi zwyczajami, są najlepsze, ponieważ zwykle nie wymagają wielkiego wysiłku i mogą stanowić elementy budowania zdrowszego stylu życia. Obwód talii może się zmienić w każdym wieku, więc warto być ostrożnym - radzi profesor Jane Wardle z University College London.

Jak pozbyć się piwnego brzucha radzą eksperci z Cancer Research UK, Diabetes UK oraz British Heart Foundation:

1. Polecana jest rutyna. Staraj się jeść mniej więcej w tym samym czasie każdego dnia, bez względu na to, czy są to dwa, czy też pięć posiłków.

2. Zmniejsz ilość tłuszczu w diecie. Wybieraj produkty o obniżonej zawartości tłuszczu, takie jak niskotłuszczowe produkty nabiałowe i sosy sałatkowe. Spożywaj je jednak z umiarem, bo łączna ich suma może okazać się obfitym posiłkiem.

3. Przejdź przez ten problem. Dokładniej - wymaga to około 10 000 kroków (spacer o umiarkowanej intensywności przez około 60 do 90 minut). Możesz zakupić pedometr, aby kontrolować swoje osiągnięcia. Spacer może być podzielony na kilka mniejszych przechadzek w ciągu całego dnia.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy