Strona głównaZdrowieCzy znaczenie ma pora ćwiczeń? Przedstawiamy nowe badania

Czy znaczenie ma pora ćwiczeń? Przedstawiamy nowe badania

W nowych badaniach uczeni skoncentrowali się na sprawdzeniu, czy pora ćwiczeń ma wpływ na podniesienie ogólnych możliwości fizycznych.
Czy znaczenie ma pora ćwiczeń? Przedstawiamy nowe badania [Fot. Pixabay.com]
Uczeni z Brown Alpert Medical School w USA postanowili sprawdzić, czy godzina treningu oddziałuje na poziom sprawności fizycznej i tempo utraty na wadze. Okazało się, że pod pewnymi warunkami, ma ona znaczenie.

W badaniach wzięło udział 375 osób, którze tracili na wadze i regularnie podejmowali umiarkowaną lub intensywną . Uczestnicy podali też dokładne godziny treningów i ich częstotliwość.

Jak ustalono, najchętniej ludzie ćwiczyli rano. Odkryto też, że największe znaczenie dla osiągniecia wyższego poziomu aktywności fizycznej miała konsekwencja co do pory ćwiczeń, niezależnie od tego, czy podejmowano treningi rano, po południu, czy też wieczorem.

Według ekspertów, wielokrotne ćwiczenia, którym towrzyszą spójne okoliczności, takie jak o taka sama godzina lub to samo miejsce, mogą pomóc w osiągnięciu wyższej sprawności. Skutkiem takich samych warunków zewnętrznych dla ćwiczeń jest „zaprogramowanie" organizmu na regularne wykonywanie treningów.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization), brak aktywności fizycznej jest uznany za czwarty główny czynnik ryzyka śmierci na całym świecie. Szacuje się, że jest przyczyną około 21-25 proc. przypadków nowotworów piersi i okrężnicy, 27 proc. cukrzycy i około 30 proc. diagnoz .

Do najważniejszych prozdrowotnych korzyści z regularnego wysiłku fizycznego należy zmniejszenie ryzyka: , choroby wieńcowej, udaru, cukrzycy, i , i upadków.

Na temat badań napisano w magazynie Obesity:

Przeczytaj także


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Nowotwór piersi - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nowotwór piersi (rak piersi, rak sutka) należy do najczęściej występujących chorób onkologicznych u kobiet. W Polsce notuje się prawie 10 tys. nowych zachorowań rocznie, co oznacza, że każdego roku na nowotwory piersi zachoruje 30 na 100 tys. kobiet. czytaj dalej »


Rak jelita grubego - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Rak jelita grubego jest trzecim najczęściej występującym nowotworem na świecie. Co roku diagnozuje się ponad milion nowych przypadków choroby. Dużej liczbie przypadków tego raka można byłoby zapobiec dzięki zdrowszemu stylowi życia. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Pola Nadziei
  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy