Strona głównaZdrowieCo dzieje się z tłuszczem, gdy chudniesz? Poznaj mechanizm odchudzania

Co dzieje się z tłuszczem, gdy chudniesz? Poznaj mechanizm odchudzania

Wiesz, co się dzieje z tłuszczem, gdy chudniesz? Jego znacznej większości pozbywamy się przez płuca.
Co dzieje się z tłuszczem, gdy chudniesz? Poznaj mechanizm odchudzania Mechnizm usuwania nadmiaru tłuszczu z organizmu jest dla wielu zaskakujący, okazuje się bowiem, że tkanka tłuszczowa rozbijana jest na dwutlenek węgla i wodę. Pierwsze z nich jest wydychane, a drugie trafia najpierw do krwioobiegu, a następnie jest wydalane wraz z moczem lub .

Przykładowo, jeśli tracisz 5 kilogramów , to ponad cztery są wydychane w postaci dwutlenku węgla z płuc, a reszta zamienia się w wodę. Podobnie rzecz ma się z białkiem, przy czym tutaj następuje jeszcze wyodrębnienie pewnej ilości mocznika i substancji stałych, których pozbywamy się wraz z moczem.

Skoro tak właśnie rzeczy się mają, dlaczego nie wystarczy intensywniej oddychać, by pozbyć się np. otyłości brzusznej? Sprawa nie jest tak prosta, potrzebne są określone warunki, by ten mechanizm zachodził. Wywołanie rozpadu tłuszczu na dwutlenek węgla i wodę zachodzi pod wpływem używania mięśni. A jeśli ma to oznaczać , konieczne jest jednoczesne ograniczenie kaloryczności diety, bo nawet zwiększony proces rozpadu tkanki tłuszczowej nie da oczekiwanych efektów, jeśli będzie na bieżąco uzupełniana.

Dobrą wiadomością jest jednak ta, że wymagany ruch mięśni nie musi oznaczać konieczności anagżowania się w wymagające treningi, wystarczy zwiększenie codziennej aktywnosci fizycznej w postaci , jazdy na rowerze, unikania pozostawania w jednej pozycji przez wiele godzin (czyli np. długiego siedzenia na kanapie). Ruch zwiększa metabolizm, teraz więc możesz zmienic podejście do odkurzania, czy ścierania kurzy, takie czynności mają odchudzającą moc.

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy