Strona głównaZdrowieChroń oczy przed wysuszeniem i podrażnieniami

Chroń oczy przed wysuszeniem i podrażnieniami

Jest wiele czynników niekorzystnie wpływających na nasze oczy, możemy się jednak bronić przed ich podrażnieniem przestrzegając kilku zasad.
Chroń oczy przed wysuszeniem i podrażnieniami [© Andrejs Pidjass - Fotolia.com] Jeśli spędzasz dużo czasu w zamkniętych pomieszczeniach zadbaj o to, aby były one przewietrzone, warto też zastosować nawilżacze powietrza. Oczom nie służy klimatyzacja, sztuczne światło oraz ogrzewanie, to wszystko sprawia, iż stają się one suche. Staraj się zatem pić dużo wody mineralnej.

Unikaj pocierania oczu- w ten sposób podrażniasz spojówki, pamiętaj też o dokładnym zmyciu makijażu przed snem. Zanim zaśniesz przewietrz sypialnię, zadbaj o odpowiednie jej zaciemnienie. Jeśli Twoje oczy są zmęczone możesz wykonać okład z naparu herbaty.

Jeśli spędzasz dużo czasu przed monitorem komputera znajduj czas na odpoczynek, staraj się też nie siedzieć zbyt blisko ekranu.
Wychodząc na dwór pamiętaj o okularach słonecznych, jeśli używasz soczewek kontaktowych przestrzegaj zasad higieny. Unikaj pożyczania kosmetyków innym osobom, zawsze dokładnie je zamykaj i kontroluj termin przydatności do użycia.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy