Strona głównaZdrowieBadania profilaktyczne "Teva - 360 stopni dla zdrowia”

Badania profilaktyczne "Teva - 360 stopni dla zdrowia”

Rozpoczęła się pierwsza edycja programu profilaktyczno-edukacyjnego „Teva - 360 stopni dla zdrowia”, którego celem jest ułatwienie pacjentom dostępu do badań profilaktycznych, odgrywających kluczową rolę w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym. W ramach akcji pacjenci w całej Polsce będą mieli okazję skorzystać z pomiaru ciśnienia tętniczego, badań stężenia cholesterolu i glukozy we krwi, badań gęstości kości, a także badań urologicznych i spirometrycznych.
Misją Programu „Teva - 360 stopni dla zdrowia” jest zwrócenie uwagi na znaczenie badań profilaktycznych w zapobieganiu masowo występującym chorobom cywilizacyjnym. W ramach programu na terenie całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem średnich i małych miejscowości, prowadzone będą następujące badania profilaktyczne: pomiary ciśnienia, badania poziomu cholesterolu, badania poziomu glukozy we krwi, badania densytometryczne, badania urologiczne dotyczące schorzeń prostaty, badania spirometryczne, ułatwiające rozpoznanie i leczenie chorób układu oddechowego: astmy i POChP (przewlekłej obturacyjnej choroby płuc).

Wszystkie badania będą bezpłatne dla uczestników (z wyjątkiem jednego z rodzajów badania gęstości kości (z okolicy kręgosłupa i biodra), które jest odpłatne w wysokości ok. 20-25 zł – co jest ceną promocyjną w stosunku do ceny badania w gabinetach (ok. 60-70 zł).

Badania, prowadzone przez lekarzy specjalistów, będą organizowane w przychodniach, również z wykorzystaniem mobilnych punktów konsultacyjnych, takich jak osteobusy (gabinety densytometryczne na kółkach; w ramach programu po Polsce będą kursowały cztery osteobusy). Informacje o terminach i miejscach będą dostępne w przychodniach POZ, w których organizowane będą badania, a także w lokalnych mediach.

Do końca 2007 roku organizatorzy spodziewają się przebadać ogółem kilkanaście tysięcy osób. Po zakończeniu akcji zostanie sporządzony raport, zawierający informacje statystyczne dotyczące przebadanych oraz problemów zdrowotnych, które najczęściej ich dotykają.

Program jest wspierany merytorycznie przez ekspertów medycznych: profesora Zbigniewa Gacionga – kierownika Kliniki Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego Akademii Medycznej w Warszawie, profesora Andrzeja Fala – kierownika Katedry Zdrowia Publicznego Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz profesora Jacka Sieradzkiego - kierownika Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W ramach ogólnopolskiego programu profilaktyczno-edukacyjnego „Teva - 360 stopni dla zdrowia” odbędzie się cykl niedzielnych konsultacji lekarskich na specjalnych wyspach w centrach handlowych Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Łodzi i Katowic. Badania potrwają do połowy grudnia br.
Harmonogram badań:

Warszawa
18.11.2007 - Centrum Handlowe Arkadia
25.11.2007 oraz 30.11.2007 – CH Wola Park

Poznań
30.11.2007, 2.12.2007 oraz 9.12.2007 – Centrum Handlowe M1

Kraków
2.12.2007, 9.12.2007 oraz 16.12.2007 – Galeria Kazimierz
18.11.2007, 25.11.2007 oraz 30.11.2007 – Kraków Plaza

Gdańsk
2.12.2007, 9.12.2007, 16.12.2007 – CH Manhattan

Wrocław
2.12.2007, 9.12.2007 oraz 16.12.2007 – CH Arkady

Łódź
18.11.2007 – Galeria Łódzka
30.11.2007, 2.12.2007, 9.12.2007 oraz 16.12.2007– CH Manufaktura

Katowice
25.11.2007– Silesia City Center
2.12.2007, 9.12.2007 oraz 16.12.2007– CH 3 Stawy

Organizatorem Programu jest firma farmaceutyczna Teva Pharmaceuticals Polska. Teva oferuje na polskim rynku leki kardiologiczne, diabetologiczne, urologiczne; leki stosowane w chorobach układu nerwowego i układu oddechowego; leki przeciwko osteoporozie, antybiotyki, preparaty specjalistyczne w lecznictwie szpitalnym oraz preparaty bez recepty, w tym preparaty wielowitaminowe oraz monowitaminy. Założona w 1901 roku firma jest obecna w 50 krajach świata.

Aleksandra Dudzisz / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Nowotwór prostaty - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych u mężczyzn. Ze statystyk wynika, że w Polsce choroba odpowiada za 5 proc. śmierci spowodowanych nowotworem. Głównym czynnikiem zwiększającym ryzyko zachorowania na nowotwór prostaty jest wiek. czytaj dalej »


Prostata - przerost prostaty - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Przerost prostaty to choroba często występująca u mężczyzn w wieku dojrzałym. Problemy z prostatą dotyczą około połowy mężczyzn powyżej 50-go roku życia i ponad 70 procent panów, którzy ukończyli 60 lat. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 13:34:58, 15-09-2010 wosiu1000

    Ta wiadomość wisi tu od 2007 roku. Wczoraj mignęła mi wiadomość w TV że m.innymi we Wrocławiu są prowadzone bezpłatne badania na wykrycie raka prostaty. Nie zdążyłem zapisać numery telefonu. Nie wiem, może się mylę, ale chyba robi się to specjalnie, żeby nie zgłosiło się za wielu chętnych. Zawsze można się potem pochwalić, że były robione takie badania. Zdawało mi się, że właśnie ta strona powinna propagować takie informacje, a tu wyszukiwarka znajduje nieaktualną staroć nikomu nie przydatną! Już kilka krotnie słyszałem o badaniach, ale nie udało mi się znaleźć dokładnych danych gdzie i kiedy miały się odbyć. Przeważnie chwalą się organizatorzy, że właśnie zakończyły się jakieś badania. Czy Wy nie mogli byście pisać aktualnych informacji? Może zdobędziecie się na trochę wysiłku i uzupełnicie informacje o aktualne dane?
    Nie pisze tego do ogólnej dyskusji ale do właścicieli tej strony. Pozdrawiam.
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy