Strona głównaZdrowie5 zaskakujących sposobów na ból głowy

5 zaskakujących sposobów na ból głowy

Jeśli boli cię głowa, nie musisz natychmiast sięgać po leki, istnieją inne - choć niektóre bardzo zaskakujące - sposoby na osłabienie bólu. Sprawdź, jakie metody będą działały u ciebie.
5 zaskakujących sposobów na ból głowy Medytacja

Praktykowanie pozwala na skoncentrowanie uwagi oraz uspokojenie umysłu. Jej siła jest tak znaczna, że może sprawić, iż „zapominamy" o bólu, tzn. tak mocno skupiamy się na czymś innym, że ból przestaje znajdować się w polu naszej percepcji. Pierwsze badania dotyczące ewentualnej skuteczności wspomnianych praktyk w walce z migrenami wskazały, że medytacja może zmniejszyć częstotliwość i poprawić tolerancję na odczuwany dyskomfort.

Kawa

Może być skuteczna przy określonych rodzajach migren. Wszystko dlatego, że zawiera , którą mają też leki na ataki wspomnianej choroby. Co prawda, kofeinę często dodaje się do farmaceutyków dlatego, że przyspiesza wchłanianie się substancji leczniczych, ale ma nie tylko takie zastosowanie... okazuje się, że związek ten wpływa na działanie cząsteczek, które utrudniają działanie substancji w mózgu zwanej adenozyną. Adenozyna zaś wpływa na wiele aspektów aktywności mózgu, takich jak tymczasowe poszerzanie się naczyń krwionośnych i niektóre rodzaje ruchu oraz snu. Poziom adenozyny w mózgu rośnie podczas ataku migreny, więc jeśli jej ilość zostaje zmniejszona dzięki kofeinie, może to osłabić intensywność ataku migrenowego.

Zimno

Jeśli przyczyną bólu głowy jest rozszerzenie naczyń krwionośnych, to zimny okład może złagodzić dolegliwość. Lodowy okład na karku może sprawić, że zmniejszy się obrzęk małych naczyń i odpłynie z nich nadmiar pulsującej krwi.

Seks

Ból głowy nie powinien być wymówką w rezygnacji z . W rzeczywistości, miłość fizyczna może złagodzić dyskomfort, ponieważ sprawia, że organizm wydziela endorfiny i inne hormony osłabiające dolegliwości bólowe. Substancje te pomagają rozluźnić się i uzyskać uczucie uspokojenia.

Sen

Dość powszechną przyczyną bólu głowy jest obecnie . Osoby, które regularnie sypiają poniżej siedmiu godzin na dobę, często narzekają na bóle. Aby dobrze funkcjonować, organizm potrzebuje co najmniej siedmiu godzin nieprzerwanego snu i ma to przełożenie na zmniejszenie ryzyka różnych dolegliwości. Co ciekawe, także zbyt długi sen może skutkować bólem głowy. Dobowy odpoczynek okazuje się więc dobrym lekarstwem, o ile jest odpowiednio dawkowany.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X