|
|
![]() |

Katalog chorób
Alkoholizm
Andropauza
Angina
Astma
Ból, bóle głowy
Bezsenność
Choroba Alzheimera
Choroba Parkinsona
Choroba wieńcowa
Cukrzyca
Czerniak
Dyskopatia
Depresja
Egzema
Erekcja - zaburzenia erekcji
Gruźlica
Grypa
Hemoroidy
Jaskra
Menopauza
Nadciśnienie
Nietrzymanie moczu
Nowotwór jądra
Nowotwór piersi
Nowotwór prostaty
Osteoporoza
Otyłość
POChP
Paradontoza
Prostata - przerost prostaty
Przeziębienie
Reumatyzm
Schizofrenia
Stres
Stopa cukrzycowa
Suche oko
Udar cieplny
WZW B
Zgaga
Zwyrodnienie stawów
Żylaki
Katalog chorób »

Translantacja szansą na zdrowie i życie
Światowy Dzień Donacji i Transplantacji, obchodzony 20 września to okazja do zwrócenia uwagi społecznej na problemy związane z przeszczepianiem narządów.
W tym roku Światowy Dzień Donacji i Transplantacji poświęcony jest tematom związanym z przeszczepami rodzinnymi. Jak wynika ze statystyk, w Polsce tylko 2 % przeszczepianych nerek pochodzi od żywych dawców, dla porównania w Norwegii co druga nerka przeszczepiana jest od członka rodziny.Dyrektor Poltransplantu podkreśla, że właśnie przeszczepy rodzinne są najlepszą i najtańszą metodą leczenia chorych ze schyłkową niewydolnością narządów. Trzeba pamiętać, że usunięcie nerki nie stanowi zagrożenia dla życia dawcy, przykładem jest Leszek Grabowski, który od pięciu lat żyje z jedna nerką (drugą oddał siostrze) i nie narzeka na swoje samopoczucie.
Tagi: Poltransplant, przeszczep, transplantacja
Marta Wasiak / Senior.pl
20-09-2008
Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ:
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.
ARTYKULY PROMOWANE
REKLAMA











