Strona głównaZdrowieNiewielka nadwaga również groźna

Niewielka nadwaga również groźna

Kolejne badania dotyczące otyłości dowiodły, że nawet niewielka nadwaga powoduje wzrost ryzyka śmierci.
W jednym z badań wzięło udział 527 265 Amerykanów obojga płci mający 50- 72 lat, u tych, którzy mieli nadwagę, choćby tylko o kilka kilogramów, ryzyko wcześniejszej śmierci było większe 10- 30%.
Inne analizy, przeprowadzone wśród 1,2 miliona Koreańczyków w wieku 30- 95 lat, wykazały, że prawdopodobieństwo śmierci z powodu różnych problemów zdrowotnych wzrasta dla osób będących otyłymi, bądź mających niedużą nadwagę.

Wskaźnik BMI (Body Mass Index) stanowi relację między masą ciała a wzrostem, na jego podstawie można określić ilość tkanki tłuszczowej w organizmie. Osoby o BMI powyżej 30 uznawane są za otyłe, BMI pomiędzy 25- 29,9 stanowi o otyłości, normalne BMI plasuje się między 18,5- 24,9.

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć