Strona głównaZdrowieJak skutecznie schudnąć? Trzeba przejść na dietę z partnerem

Jak skutecznie schudnąć? Trzeba przejść na dietę z partnerem

Jeśli chcesz schudnąć, namów na zmianę nawyków żywieniowych także swojego współmałżonka - razem znacznie łatwiej będzie wam osiągnąć upragniony cel.
Jak skutecznie schudnąć? Trzeba przejść na dietę z partnerem [© Minerva Studio - Fotolia.com] , podobnie jak czy walka z innymi nawykami lub podjęcie , jest ławiejsze do przeprowadzenia, jeśli nie zabieramy się za to sami. Jeśli w pewnych przedsięwzieciach możemy liczyć na wsparcie partnera, z większym prawdopodobieństwem uda nam się zrealizować plany.

Jak mówią uczeni z University of Minnesota i Connecticut, dieta stosowana wspólnie przez oboje małżonków jest bardziej skuteczna dla obu stron.

W badaniach wzięło udział 357 małżeństw, które były uczestnikami większych testów dotyczących u pacjentów z nadwagą i cukrzycą typu II. Autorzy skupili się na tym, by ocenić, w jakim stopniu program redukcji wagi zalecany jednej osobie miał wpływ na współmałżonka. Każdy uczestnik był ważony na początku badania i po 12 miesiącach. Ustalono, że istnieje znaczna różnica w redukacji wagi partnerów osób, które istotnie zmieniły tryb życia i partnerów tych, którzy byli poddani standardowej opiece nad chorymi na cukrzycę.

Okazało się, że współmałżonkowie pacjentów, którzy poddani zostali ścisłemu programowi dietetycznemu, stracili na wadze średnio około 2,2 kg, w porównaniu do około 0,2 kg u partnerów pozostałych uczestników. Co więcej, tych pierwszych był przeciętnie o 5 proc. niższy.

Autorzy wnioskują, że sposób codziennego funkcjonowania jednego ze współmałżonków ma duży wpływ na drugiego. Stąd łatwiej jest rzucić palenie, jeśli po powrocie do domu nie czuje się dymu papierosowego w salonie i łatwiej utrzymać dietę, jeśli w lodówce nie ma ciasta, a na blacie nie leży paczka chipsów...

Badania przedstawiono w International Journal of Obesity.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Umierać po ludzku
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X