Strona głównaZdrowieCo robić, kiedy przyczyną kaszlu nie jest infekcja

Co robić, kiedy przyczyną kaszlu nie jest infekcja

Kaszel nie zawsze świadczy o infekcji, jego przyczyny mogą być różne. Sprawdź, jak osłabić związane z nim uporczywe objawy.
Co robić, kiedy przyczyną kaszlu nie jest infekcja [Fot. F8studio - Fotolia.com] W przypadku i grypy, jest częsty i stanowi jeden z głównych objawów choroby. To naturalny odruche, który pomaga pozbyć się nadmiaru śluzu z układu oddechowego. Nie musi jednak wynikać z choroby - śluz gromadzi się w drogach oddechowych także, gdy jesteśmy zdrowi.

W ciągu dnia bycie aktywnym fizycznie, np. samo poruszanie się może pomóc w rozrzedzaniu śluzu znajdującego się w drogach oddechowych. Przy braku aktywności, np. podczas snu, śluz się gromadzi i po kilku godzinach może cię męczyć kaszel. Oto, jak osłabić uciążliwe symptomy

Zmiana pozycji ciała

Nocny kaszel można zmniejszyć dzięki przyjęciu określonej pozycji ciała. Jeśli głowa jest nieco uniesiona, ogranicza to wydzielanie śluzu i jego gromadzenie, które wywołuje odruch kaszlu.

Nawilżanie powietrza

Warto wypróbować nawilżacz powietrza, najlepiej umieścić go w sypialni. Suche powietrze może intensyfikować kaszel, wilgotne z kolei łagodzi go, bo rozrzedza śluz.

Zmiana otoczenia

Różne i czynniki drażniące w powietrzu mogą powodować kaszel. Już krótka ekspozycja na spaliny czy dym może skutkować kaszlem, powstawaniem flegmy i podrażnieniem płuc. Ogranicz czas spędzany na zewnątrz, jeśli w twoim mieście jest silny . Postaraj się też jak najwięcej czasu przebywać na świeżym powietrzu na wsi, w lesie, nad jeziorem.

Płukanie nosa

Płukanie nosa i zatok pomaga je oczyścić i nawilżyć śluzówkę. Potrzebny jest do tego irygator i wodny roztwór soli - zabieg jest prosty i bardzo skuteczny. Mniej wydzieliny przełoży się na osłabienie kaszlu.

Rzucenie palenia

Palenie papierosów samo w sobie wywołuje kaszel, a także intensyfikuje jego inne przyczyny. Koniecznie rzuć .

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kosciol.pl
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy